Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Kingli hoiuala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 20.12.2017 käskkirjaga nr 1-2/17/32 Kingli hoiuala kaitsekorralduskava aastateks 2018‒2027.

Kingli hoiuala asub Saare maakonnas Saaremaa vallas Kingli, Laheküla, Rannaküla, Ridala, Saareküla ja Saaremetsa külas. Hoiuala pindala on 518,1 ha. Hoiuala keskel on tegemist soise alaga, servas on tegemist peamiselt poollooduslike kooslustega. Ala läbib Vihu jõgi (Kingli peakraav) ja soos on Kingli soo järved. Kingli hoiuala kaitse-eesmärk on loodudirektiivi I lisas nimetatud elupaigatüüpide – kadastike (5130), loode (alvarite) (6280*), puisniitude (6530*), lääne-mõõkrohuga lubjarikaste madalsoode (7210*), liigirikaste madalsoode (7230), oosidel ja moreenikuhjatistel kasvavate okasmetsade (sürjametsade) (9060), samuti II lisas nimetatud liigi – kauni kuldkinga (Cypripedium calceolus) ning mitmete III kaitsekategooria liikide elupaikade kaitse. Kaitsekorralduskavaga hõlmatav ala kuulub üle-euroopalisse Natura 2000 võrgustikku Kingli loodusalana.

Kaitsekorralduskava on kaitstava ala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse järgmise kümne aasta olulisemad tegevused alaga seotud väärtuste säilitamiseks ja kaitsmiseks. Kaitsekorralduskavaga peamisteks kavandatud tegevusteks  alal on poollooduslike koosluste taastamine ja hooldamine.

Lisainfo: Kadri Paomees, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, kadri.paomees@keskkonnaamet.ee,  452 7764

Kaitsekorralduskavaga saab tutvuda SIIN (765.34 KB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.