Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Pangodi maastikukaitseala kaitse-eeskirja

Vabariigi Valitsus kehtestas 14.12.2017 määrusega nr 182 Pangodi maastikukaitseala kaitse-eeskirja, millega uuendatakse Pangodi maastikukaitseala kaitsekorda. Pangodi maastikukaitseala kaitse-eeskiri jõustub 29.12.2017. Kaitse-eeskirja, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehe vahendusel (www.riigiteataja.ee).

Kaitseala kaitse-eesmärk on säilitada ja tutvustada Pangodi järvestiku järvede ning neid ümbritseva moreenkattega mõhnade loodus- ja pärandmaastikke ning looduse mitmekesisust, sealhulgas sürjametsi ja niite, samuti ajaloolist Kodijärve mõisa parki. Kaitseala kaitse-eesmärgiks on ka kaitsta ja säilitada loodusdirektiivi elupaigatüüpi looduslikult rohketoitelised järved (3150), kaitsta loodusdirektiivis nimetatud kalaliigi vingerja elupaiku ning kaitsealuste taimeliikide võsu-liivsibula (Jovibarba sobolifera) ja hariliku käokulla (Helichrysum arenarium) kasvukohti.

Küsimuste tekkimisel seoses kaitse-eeskirjaga on kontaktisikuks kaitse planeerimise büroo kaitse planeerimise spetsialist Marica-Maris Paju (telefon 740 7138, e-post maris.paju@keskkonnaamet.ee).

Pangodi maastikukaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa loodust hoida.

Kaise-eeskiri (PDF)
Seletuskiri (PDF)
Kaart (PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.