Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Kolga looduskaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 03.01.2018 käskkirjaga nr 1-2/18/1 Kolga looduskaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2018–2027.

Kolga looduskaitseala asub Pärnumaa loodeosas Lääneranna vallas, Õhu, Maade ja Kulli külas. Looduskaitseala pindala on 275,8 ha. Looduskaitseala on loodud luitemetsade, endiste rannamoodustiste, kaitsealuste liikide ja nende elupaikade, loodusliku oja ning metsaökosüsteemide ja bioloogilise mitmekesisuse säilitamiseks ja kaitsmiseks.

Geograafiliselt asub kaitseala Lääne-Eesti madalikul, osaliselt moreenil ning osaliselt Balti jääpaisjärve ja Antsülusjärve setetest moodustunud düünidel. Aluspõhja moodustavad siluri ajastu kivimid, pinnakatte moodustavad valdavalt leede- ja leetunud liivmullad, kuid leidub ka liiv-, saviliiv, liivsavi ja mitmekihilise lõimisega muldi.

Kaitseala läbib Vaiste lahte suubuv kõrgete liivakallastega looduslikus sängis Kolga oja. Kolga luited on Eesti Ürglooduse Raamatu järgi tunnistatud üleriigilise tähtsusega loodusmälestiseks. Kolga looduskaitseala metsakooslusi iseloomustavalt valdavalt luiteliivadele kujunenud nõmme ja palumetsad. Ala edelaosas on madalamatel aladel, niisketel muldadel kasvavad kuuse enamusega segametsad ning kinnikasvanud rohumaad.

Kaitsekorralduskava on kaitseala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse 10 aasta olulisemad tegevused alaga seotud väärtuste tutvustamiseks, säilitamiseks ja kaitsmiseks. Käesoleva kavaga on ette nähtud looduskaitseala väärtuste tutvustamiseks loodud puhke- ja infotaristu hooldamine, piiritähiste uuendamine ja hooldamine ning kaitse-eeskirja muutmine.

Lisainfo: Kirsi Loide, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, kirsi.loide@keskkonnaamet.ee, 472 4729

Kaitsekorralduskavaga saab tutvuda SIIN (2.01 MB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.