Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Paope loo hoiuala kaitsekorralduskava

Keskkonnaameti peadirektori 12. veebruari 2018. a käskkirjaga nr 1-2/18/2 kinnitati Paope loo hoiuala (Paope loo loodusala) kaitsekorralduskava aastateks 2018–2027. Paope loo hoiuala kuulub üleeuroopalisse Natura 2000 võrgustikku Paope loo loodusalana.

Paope loo hoiuala asub Hiiu maakonnas Hiiumaa valla loodeosas Kõrgessaare osavallas Paope külas. Hoiuala pindala on 159 ha ja see on valdavalt eraomandis.

Hoiuala moodustati Vabariigi Valitsuse 8. septembri 2005. a määrusega nr 233 „Hoiualade kaitse alla võtmine Hiiu maakonnasˮ. Hoiuala eesmärk on loodusdirektiivi I lisas nimetatud poollooduslike elupaigatüüpide ehk pärandkoosluste kaitse. Need elupaigatüübid on kuivad niidud lubjarikka mullal (6210, * olulised orhideede kasvualad), liigirikkad niidud lubjavaesel mullal (6270*), niiskuslembesed kõrgrohustud (6430) ja puiskarjamaad (9070).

Peamised kaitsekorralduskavas kavandatud tegevused on poollooduslike koosluste taastamine ja hooldamine.

Kaitsekorralduskava on kaitstava ala rakenduslik tegevusplaan, millega kavandatakse järgmise kümne aasta olulisemad tegevused kaitstaval alal olevate loodusväärtuste säilitamiseks. Kaitsekorralduskava annab soovitused kaitse eesmärkide saavutamiseks, kuid ei loo õigusi ega kohustusi kolmandatele isikutele.

Kaitsekorralduskavaga saab tutvuda SIIN (6.97 MB, PDF)

Lisainfo:
Andres Miller, Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist, andres.miller@keskkonnaamet.ee, telefon 5648 0567.

Kaitsekorralduskavade koostamist toetas Euroopa Regionaalarengu Fond.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.