Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Käntu-Kastja loodusala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 13.02.2018 käskkirjaga nr 1-2/18/3 Käntu-Kastja loodusala kaitsekorralduskava aastateks 2018–2027.

Käntu-Kastja loodusala asub Lääne-, Pärnu- ja Raplamaa piiril Lääne-Nigula vallas Kastja, Üdruma ja Keskküla külas, Lääneranna vallas Jõeääre ja Rumba külas ning Märjamaa vallas Läti ja Teenuse külas.

Maastikugeograafiliselt paikneb ala Lääne-Eesti madalikul. Loodusala pindala on 3142,2 ha ning hõlmab Käntu-Kastja hoiuala, Üdruma suur-konnakotka püsielupaika, Kastja suur-konnakotka püsielupaika, Käntu kaljukotka püsielupaika, Keskküla väike-konnakotka püsielupaiku, Rumba väike-konnakotka püsielupaiku ning Tõrje suur-konnakotka püsielupaika.

Ala on looduslikult väga mitmekesine, seda läbivad Kasari ja Vigala jõgi, mis ühinevad loodusala lõunapiiril ja jõgede ääres asuvad kogu loodusala ulatuses luhaniidud. Loodusalale jääb Käntu raba, mis on looduslikus seisundis, kuid mõjutatud aastakümnete eest rajatud kuivendussüsteemi poolt. Ala piirile jääb osaliselt Keskküla raba, mis on väljaspool loodusala võetud kasutusele turbatootmisalana. Piirkonna metsad on mitmekesised ja valdavalt looduslikus seisundis, domineerivad lehtmetsad. Lisaks on piirkonnas mitme haruldase röövlinnu (kaljukotkas, väike- ja suur-konnakotkas, kanakull) elupaigad.

Kaitsekorralduskava on kaitseala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse 10 aasta olulisemad tegevused alaga seotud väärtuste tutvustamiseks, säilitamiseks ja kaitsmiseks. Käesoleva kavaga on ette nähtud ala loodusväärtuste säilitamiseks ja kaitsmiseks mitmed inventuurid, koosluste hooldamis- ja taastamistegevused sh vajaliku tehnika ja loomade soetamine. Loodusala väärtuste tutvustamiseks on ette nähtud puhke- ja infotaristu rajamine, piiritähiste uuendamine ja hooldamine ning kaitse-eeskirja muutmine.

Kaitsekorralduskavaga saab tutvuda SIIN (9.17 MB, PDF)

Kava koostasid Renno Nellis ja Uudo Timm. Kaitsekorralduskava valmimist toetas Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo: Kirsi Loide, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, kirsi.loide@keskkonnaamet.ee, 472 4729

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.