Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Asva hoiuala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 14.02.2018 käskkirjaga nr 1-2/18/4 Asva hoiuala kaitsekorralduskava aastateks 2018‒2027.

Asva hoiuala asub Saare maakonnas Saaremaa vallas Asva külas. Hoiuala pindala on 63,5 ha. Kogu hoiualal on tegemist peamiselt poollooduslike kooslustega, hoiuala lääneosas on tegemist soisema alaga. Asva hoiuala kaitse-eesmärk on loodudirektiivi I lisas nimetatud elupaigatüüpide, kadastikud (5130), kuivad niidud lubjarikkal mullal (*olulised orhideede kasvualad – 6210), lood (alvarid – *6280), sinihelmikakooslused (6410), puisniidud (*6530), liigirikkad madalsood (7230), vanad laialehised metsad (*9020) ja puiskarjamaad (9070), kaitse, samuti II lisas nimetatud liigi, kauni kuldkinga (Cypripedium calceolus), elupaikade kaitse. Kaitsekorralduskavaga hõlmatav ala kuulub üle-euroopalisse Natura 2000 võrgustikku Asva loodusalana.

Kaitsekorralduskava on kaitstava ala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse järgmise kümne aasta olulisemad tegevused alaga seotud väärtuste säilitamiseks ja kaitsmiseks. Kaitsekorralduskava peamisteks tegevusteks on poollooduslike koosluste taastamine ja hooldamine.

Kaitsekorralduskavaga saab tutvuda SIIN (2.57 MB, PDF)

Lisainfo:
Kadri Paomees, kadri.paomees@keskkonnaamet.ee, 452 7764

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.