Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Saunaküla maastikukaitseala kaitse-eeskirja

Vabariigi Valitsus kinnitas 29. märtsi 2018. a määrusega nr 29 Saunaküla maastikukaitseala kaitse-eeskirja. Kaitse-eeskiri jõustub 16. aprillil 2018. a.

Kaitseala eesmärk on kaitsta Liivamäe rannavalli ja sellel kasvavaid looduslikke metsakooslusi ning tagada nende areng üksnes loodusliku protsessina. Samuti kaitstakse alal loodusdirektiivi I lisas nimetatud elupaigatüüpe, milleks on vanad loodusmetsad ning okasmetsad oosidel ja moreenikuhjatistel. Saunaküla maastikukaitseala asub Rapla maakonnas Kohila vallas Vilivere külas. Kaitseala pindala on 26,4 ha ja see kuulub kõik sihtkaitsevööndisse.

Kinnitatud kaitse-eeskirja, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehe vahendusel (www.riigteataja.ee). Küsimuste tekkimisel seoses kaitse-eeskirjaga on kontaktisikuks kaitse planeerimise büroo kaitse planeerimise spetsialist Sander Laherand (telefon 5692 7990, e-post sander.laherand@keskkonnaamet.ee).

Saunaküla maastikukaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate loodusväärtusi hoida!

Kaitse-eeskiri

Seletuskiri (PDF)

Kaart (PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.