Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Karala-Pilguse hoiuala ja Pussa käpaliste püsielupaiga kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 09.04.2018 käskkirjaga nr 1-2/18/6 Karala-Pilguse hoiuala ja Pussa käpaliste püsielupaiga kaitsekorralduskava aastateks 2018‒2027.

Karala-Pilguse hoiuala ja Pussa käpaliste püsielupaik asuvad Saaremaa lääneosas Austla, Himmiste, Jõgela, Karala, Kipi, Koovi ja Metsapere külades. Hoiuala pindala on 2507,5 ha ja püsielupaiga pindala on 84,6 ha. Alad katavad umbes 11,5 km pikkuse kagu-loode suunalise lauskja rannikumaastiku riba. Karala-Pilguse hoiuala on loodud peaasjalikult poollooduslike koosluste kaitseks (nt rannaniidud, kadastikud, kuivad niidud lubjarikkal mullal ja loopealsed). Lisaks kaitstakse linnudirektiiv I lisas nimetatud linnuliikide ja I lisas nimetamata rändlinnuliikide elupaiku (nt kühmnokk-luik, valgepõsk-lagle, sõtkas, merikotkas, sookurg, naaskelnokk, niidurüdi, kassikakk ja vööt-põõsalind. Pussa käpaliste püsielupaiga kaitse-eesmärk on kaitsta II kategooria kaitsealuseid taimeliike püramiid-koerakäppa, tõmmu käppa, kärbesõit, kaunist kuldkinga, punast tolmpead ja valget tolmpead. Tegemist on valdavalt metsadega, vähemal määral poollooduslike kooslustega kaetud alaga. Kaitsekorralduskavaga hõlmatav ala kuulub üle-euroopalisse Natura 2000 võrgustikku Karala-Pilguse loodus- ja linnualana.

Kaitsekorralduskava on kaitstava ala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse järgmise kümne aasta olulisemad tegevused alaga seotud väärtuste säilitamiseks ja kaitsmiseks. Kaitsekorralduskava peamisteks tegevusteks on poollooduslike koosluste taastamine ja hooldamine.

Kaitsekorralduskavaga saab tutvuda SIIN (4.63 MB, PDF)

Kava koostas Pärandkoosluste Kaitse Ühingu spetsialist Peedu Saar. Kaitsekorralduskava valmimist toetas Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo: Gunnar Raun, gunnar.raun@keskkonnaamet.ee, 457 6442

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.