Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Tuhu looduskaitseala kaitse-eeskirja

Vabariigi Valitsus kinnitas 29. märtsi 2018. a määrusega nr 26 Tuhu looduskaitseala kaitse-eeskirja. Kaitse-eeskiri jõustub 16. aprillil 2018. a.

Tuhu looduskaitseala kaitse-eesmärk on kaitsta eluslooduse mitmekesisust, looduslikke soo- ja metsakooslusi ning kaitsealuseid liike ja nende elupaiku. Tuhu looduskaitsealale jääv soostik on väga mitmekesine ja suhteliselt kompaktsel maa-alal on esindatud kõik soo arengustaadiumid: valdavalt tasane ja lage suhteliselt liigirikas madalsoo, mille servades leidub küllaltki raskesti läbitavat õõtsikmadalsood (seda kompleksi on peetud ka üheks Eesti kõige kurvitsarikkamaks madalsooks); kohati mätlik siirdesoo, kus leidub ohtralt Lääne-Eestile iseloomulikku porssa; ning kõige vanem ja kõrgem kõrgsoo ehk raba. Sama eripalgelised on neid sookooslusi ümbritsevad metsad: esindatud on liigirikkad vanade laialehiste puuliikidega domineerivad metsad, mis on jäänukid ajast, kui piirkonna puistuid veel hoogsalt karjatati ja niideti, laialt on levinud liigniisked ja rabastuvad lehtmetsad, mis on mujal Euroopas suuremastaabiliste kuivenduste tagajärjel üsna haruldaseks muutunud, ning väga vanad sega- ja okasmetsad, mis on elupaigaks paljudele haruldastele taime- ja linnuliikidele. Kaitseala asub Pärnu maakonnas Lääneranna vallas ja selle pindala on 3927,2 ha.

Kinnitatud kaitse-eeskirja, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehe vahendusel (www.riigteataja.ee). Küsimuste tekkimisel seoses kaitse-eeskirjaga on kontaktisikuks kaitse planeerimise büroo kaitse planeerimise spetsialist Kirsi Loide (telefon 472 4729, e-post kirsi.loide@keskkonnaamet.ee).

Tuhu looduskaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate loodusväärtusi hoida!

Kaitse-eeskiri (96.4 KB, PDF)
Seletuskiri (559.46 KB, PDF)
Kaart (2.08 MB, PDF)

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.