Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Rakvere tammiku maastikukaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnistas peadirektori 9. aprilli 2018. a käskkirjaga nr 1-2/18/5 Rakvere tammiku maastikukaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2018–2027.

Rakvere tammik on riikliku kaitse all 1939. aastast, mil Vabariigi Valitsuse otsusega võeti kaitse alla Rakvere tammik terves ulatuses koos vana palvemaja taguse osaga. Maastikukaitseala (pindala 24,5 ha) asub Rakvere linnas Rakvere oosi ühel osal, mis on järsunõlvaline, kuid pealt suhteliselt tasase reljeefiga. Kaitsealal on säilinud rohkem kui paarisaja aasta vanuste puudega tammik, mis on koos teiste laialehiste liikide ja põõsarindega paljudele putukatele, lindudele, seentele, sammaldele ja samblikele oluline elupaik linnas.

Rakvere tammikus asub teadaolevalt Eesti ainus ajakohaste ja täpsete andmetega tammepässiku leiukoht. Tammepässik on II kaitsekategooriasse kuuluv torikseen, mille viljakehad ei moodustu igal aastal.

Kaitsekorralduskava on kaitseala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse kümne aasta olulisemad tegevused alal olevate loodusväärtuste tutvustamiseks, säilimiseks ja kaitsmiseks. Olulisemad tegevused, mida Rakvere tammiku maastikukaitsealal on vaja teha, on: amortiseerunud ja vananenud infoga õpperaja uuendamine; lagedate alade niitmine; kujundusraie tammede kasvutingimuste parandamiseks.

Lisainfo: Liggi Namm, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, 325 8404, liggi.namm@keskkonnaamet.ee

Kaitsekorralduskava (15.85 MB, PDF)

Rakvere tammik. Foto: Riina Kotter

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.