Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Nõva looduskaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnamet kinnitas peadirektori 13. juuni 2018. a käskkirjaga 1-2/18/8 Nõva looduskaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2018-2027.

Ala (2390 ha) on osa rahvusvahelise tähtsusega Nõva-Osmussaare loodusalast. Maastikukaitseala eesmärk on kaitsta, taastada ja säilitada Loode-Eestile omast ranniku- ja luitemaastikku, looduslikke kooslusi, elustiku mitmekesisust ja kaitsealuseid liike ning kogu Euroopas ohustatud ja loodusdirektiivi lisas nimetatud elupaigatüüpe ja linnudirektiivi liike. Kaitseala iseloomustab ranniku- ja luitemaastik eelluidete, avatud luitekoosluste, metsastunud luidete ja nendevaheliste soostunud nõgude ja rannajärvedega. Kaitseala pindalast moodustavad valdava osa metsakooslused – nõmmemännikud.

Oluliseks osaks kaitsekorralduskavast on külastuskorralduslik tegevus. Kavandatud on muuhulgas Roosta õpperaja väljaehitamine ning liikumispuudega inimeste liikumisvõimaluste edendamiseks invavõimalustega kalastamistaskutega rajaosa ehitus Allikajärve ääres. Metsakoosluste kaitseks nähakse ette tööd Peraküla metsade loodusliku struktuuri ja Viiandilaane metsade veerežiimi taastamiseks. Kavandatud on tegevused kalade kudetingimuste parandamiseks Veskijõel. Koostööpartneriks kava elluviimisel on Riigimetsa Majandamise Keskus.

Kava eelnõu koostasid SA Eestimaa Looduse Fond ja OÜ Estonian, Latvian & Lithuanian Environment eksperdid. Kaitsekorralduskava valmimist toetas Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo: Elle Puurmann, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, 517 4811, elle.puurmann@keskkonnaamet.ee.

Nõva looduskaitseala kaitsekorralduskava (14.7 MB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.