Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Letipea maastikukaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 10. juuli 2018. a käskkirjaga 1-2/18/11 Letipea maastikukaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2018‒2027.

Kaitseala kuulub kogu ulatuses Natura 2000 võrgustikku Letipea loodusalana. Maastikukaitseala eesmärk on kaitsta Eesti põhjarannikule iseloomulikke maastikke ja rannaniidukooslusi, olulisi lindude rändepeatus- ja pesitsuspaiku, kaitsealuseid liike, kaitstavaid looduse üksikobjekte Ehalkivi ja Tagaküla Suurkivi. Kaitseala pindala on 608,8 ha, millest maismaad on 20% ha ja mereala 80%.

Kaitseala paikneb Põhja-Eesti rannikumaastikul, mida iseloomustab tüüpiline poolavatud maastikuilme, metsa- ja rannikukooslused ning liigendatud rannajoon. Maastikuliselt on ala tasane, kõrgused jäävad valdavalt vahemikku 1‒3 m üle merepinna. Madal rannikumeri veest napilt välja ulatuvate laidudega on oluline eeskätt lindude pesitsus-, peatus- ja toitumisalana. Kaitsealal on keelatud linnujaht.

Kaitsekorralduskava on kaitstava ala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse järgmise kümne aasta olulisemad tegevused alaga seotud väärtuste säilitamiseks ja kaitsmiseks. Koostööpartneriks kava elluviimisel on Riigimetsa Majandamise Keskus.

Kava eelnõu koostas Adepte Ekspert OÜ. Kaitsekorralduskava valmimist toetas Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo: Imbi Mets, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, 329 5543, imbi.mets@keskkonnaamet.ee.

Letipea maastikukaitseala kaitsekorralduskava (1.53 MB, PDF)

Vaade Ehalkivile. Foto: Imbi Mets

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.