Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Silma looduskaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnameti peadirektor kinnitas 12. aprillil 2017. a Silma looduskaitseala ja Karjatsimere hoiuala kaitsekorralduskava aastateks 2017–2026.

Silma looduskaitseala (6695 ha) iseloomustab erinevate elupaikade rohkus, rohkem kui kolmandiku kaitsealast moodustavad madalad varjulised lahed ja rannikulõukad. Rohkem kui poolel maismaast on poollooduslikud kooslused ning kõige ulatuslikumalt on levinud rannaniidud. Silma looduskaitseala lahed koos rannikukooslustega on rahvusvaheliselt tähtis rändepeatuspaik ja tähtis pesitsusala paljudele lindudele.

Kaitsekorralduskavaga kavandatakse muuhulgas Haapsalu lahe ja rannikulõugaste ökoloogilise seisundi uuringud ja meetmete väljatöötamine nende seisundi parandamiseks. Oluliseks tegevuseks on poollooduslike koosluste taastamine ja hooldamine. Kokku kavandatakse kaitsekorraldusperioodi lõpuks hooldada rannaniite rohkem kui 1770 ha-l. Kavandatud on Saare õpperaja laiendamine roostikku, Saunja õpperaja rekonstrueerimise lõpule viimine ja Tahu õpperaja rekonstrueerimine, tööd Vööla mere ökoloogilise seisundi parandamiseks ja vaateplatvormi ehitus.

Koostööpartneriteks kava elluviimisel on talunikud ja maaomanikud, RMK, MTÜ Noarootsi Rahvaselts, Silma Õpikoda jt.

Kava eelnõu koostas Eesti Looduseuurijate Selts.

Kaitsekorralduskava valmimist toetas Euroopa Regionaalarengu Fond. 

Kaitsekorralduskavaga saab tutvuda SIIN (5.53 MB, PDF).

Lisainfo: Elle Puurmann, Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo kaitse planeerimise spetsialist, elle.puurmann@keskkonnaamet.ee, 517 4811

Keskkonnaameti looduskaitse osakonna talgud Tahu rannaniidul. Foto: Riina Kotter

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.