Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Saaremetsa hoiuala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 23.07.2018 käskkirjaga nr 1-2/18/12 Saaremetsa hoiuala kaitsekorralduskava aastateks 2019‒2028.

Saaremetsa hoiuala asub Saare maakonnas Saaremaa vallas Saaremetsa ja Unguma külas. Hoiuala pindala on 84,8 ha. Kogu hoiualal on tegemist peamiselt poollooduslike kooslustega, enamuses puisniitudega. Saaremetsa hoiuala kaitse-eesmärk on loodudirektiivi I lisas nimetatud elupaigatüüpide puisniitude (6530*) ja sinihelmikakoosluste (6410) kaitse ning III kaitsekategooria liikide hariliku käoraamatu (Gymnadenia conopsea), kahelehise käokeele (Platanthera bifolia) ja mets-õunapuu (Malus sylvestris) elupaiga kaitse. Lisaks on alal inventeeritud elupaigatüübid kuivad niidud lubjarikkal mullal (6210), liigirikkad niidud lubjavaesel mullal (6270*), niiskuslembesed kõrgrohustud (6430) ja liigirikkad madalsood (7230) ning taimedest II kaitsekategooria liik kaunis kuldking (Cypripedium calceolus) ja III kaitsekategooria liigid harilik porss (Myrica gale) ning pruunikas pesajuur (Neottia nidus-avis). Nimetatud elupaigatüübid tuleb lisada hoiuala ja loodusala kaitse-eesmärkide hulka. Kavaga tehakse ettepanek lisada hoiuala kaitse-eesmärgiks II kaitsekategooria kaitstav liik kaunis kuldking ja III kaitsekategooria kaitstav liik mets-õunapuu ning looduala kaitse-eesmärgiks II kaitsekategooria kaitstav liik kaunis kuldking. Teised III kaitsekategooria kaitstavad liigid on kaitstud elupaigatüüpide kaitsega ja poollooduslike koosluste taastamise ja hooldamisega. Kaitsekorralduskavaga hõlmatav ala kuulub üle-euroopalisse Natura 2000 võrgustikku Saaremetsa loodusalana.

Kaitsekorralduskava on kaitstava ala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse järgmise kümne aasta olulisemad tegevused alaga seotud väärtuste säilitamiseks ja kaitsmiseks. Kaitsekorralduskava peamisteks tegevusteks on poollooduslike koosluste taastamine ja hooldamine.

Kaitsekorralduskavaga saab tutvuda SIIN (PDF).

Lisainfo: Kadri Paomees, kadri.paomees@keskkonnaamet.ee, 452 7764

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.