Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Kurimetsa looduskaitseala kaitse-eeskirja

Eesti Vabariigi Valitsuse 27. augusti 2018. a määrusega nr 79 kinnitati Kurimetsa looduskaitseala kaitse-eeskiri, mis jõustub 08.09.2018. Kaitse-eeskirja, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Kurimetsa looduskaitseala asub Viljandi maakonnas Mulgi vallas Ainja ja Sudiste külas ja on kogupindalaga 52,3 ha. Kaitseala territoorium on kaitse all olnud juba 1998. aastast ning kaitseala pindala oli siiamaani 56,9 ha.

Kurimetsa looduskaitseala kaitse-eesmärk on kaitsta metsaökosüsteemi ja elustiku mitmekesisust, vanu loodusmetsi, rohunditerikkaid kuusikuid ning soostuvaid ja soo-lehtmetsi, samuti kalakotkast ja tema elupaika. Kurimetsa looduskaitseala kuulub Natura 2000 võrgustikku Kurimetsa loodusalana ja on osa suuremast Rubina linnualast.

Küsimuste tekkimisel seoses kaitse-eeskirjaga, paberkandjal kaitse-eeskirjaga tutvumiseks või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Kristel Tatsi (telefon 528 9690, e-post kristel.tatsi@keskkonnaamet.ee).

Kurimetsa looduskaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida!

Materjalid:
Kaitse-eeskiri (PDF) (79.8 KB, PDF)
Seletuskiri (PDF) (437.12 KB, PDF)
Kaart (PDF) (363.42 KB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.