Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Vääna maastikukaitseala kaitse-eeskirja

Eesti Vabariigi Valitsus kinnitas 27. augusti 2018. a määrusega nr 80 „Vääna maastikukaitseala kaitse-eeskiri” Vääna maastikukaitseala kaitse-eeskirja. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 29. augustil 2018. a avaldamismärkega 14 ning see jõustub 8. septembril 2018. a. Kaitse-eeskirjaga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehe vahendusel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Vääna maastikukaitseala asub Harju maakonnas Harku vallas Adra, Humala ja Vääna külas. Kaitseala pindala on  408,4 ha, millest 182,2 ha kuulub sihtkaitsevööndisse. Kaitseala hõlmab osaliselt Natura võrgustikku kuuluva Vääna loodusala. Ala on kaitse all alates 1991. aastast.

Vääna maastikukaitseala kaitse-eesmärk on kaitsta Loode-Eestile iseloomulikke põõsasmaranaloopealseid, Tõlinõmme raba, Tõlinõmme järve ning haruldasi ja kaitsealuseid liike. Loodusdirektiivi elupaigatüüpidest kaitstakse alal vähe- kuni kesktoitelisi kalgiveelisi järvi, huumustoitelisi järvi ja järvikuid, kadastikke, loodusid, niiskuslembeseid kõrgrohustuid, aas-rebasesaba ja ürt-punanupuga niite, rabasid, siirde- ja õõtsiksoid, nokkheinakooslusi, nõrglubja-allikaid, liigirikkaid  madalsoid ning soostuvaid ja soo-lehtmetsi. Samuti kaitstakse alal aasnelgi, jumalakäpa ja põõsasmarana kasvukohti.

Küsimuste tekkimisel seoses kaitse-eeskirjaga, paberkandjal kaitse-eeskirjaga tutvumiseks või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Sander Laherand (telefon 56927990, e-post sander.laherand@keskkonnaamet.ee).

Vääna maastikukaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida on vajalik hoida ja kaitsta. Täname, et aitate hoida kodumaa väärtusi!

Materjalid:

Kaitse-eeskiri (87.58 KB, PDF)

Seletuskiri (PDF)

Kaart (1.6 MB, PDF)

 

Aasnelk. Foto: Sander Laherand

Põõsasmaranaloopealne. Foto: Annaliisa Kaaremaa

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.