Sa oled siin

Vabariigi Valitsus muutis Metsapoole hoiuala piiri ja kaitse-eesmärke

Eesti Vabariigi Valitsus kinnitas 04.10.2018 määrusega nr 93 Vabariigi Valitsuse 18. mai 2007. a määruse nr 154 „Hoiualade kaitse alla võtmine Pärnu maakonnas” muutmise. Määrus on avaldatud Riigi Teataja I osas 09.10.2018 ning see jõustub 19.10.2018. Määruse, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Metsapoole hoiuala paikneb Pärnu maakonnas Häädemeeste vallas Metsapoole külas.

Määrusega muudetakse Metsapoole hoiuala piiri ja kaitse-eesmärke ning kaotatakse alal kehtiv topeltkaitse, et tagada piirkonna loodusväärtuste parem ja otstarbekam kaitse. Hoiuala välispiiri korrigeerimisel laieneb ala kokku 4,1 ha. Kaitse alt jäetakse välja 12,4 ha eramaid ning uute aladena liidetakse 16,5 ha, millest umbes 2 ha on eramaid ja ülejäänud valdavalt riigiomandis olev mereala. Olemasoleva hoiuala kaitse-eesmärkidena loetletud elupaigatüüpe täiendatakse – lisatakse elupaigatüübid aas-rebasesaba ja ürt-punanupuga niidud, mida on hoiualal ligikaudu 2,1 ha ning puiskarjamaad, mida on hoiualal ligikaudu 1,6 ha. Kehtetuks tunnistatakse 12. juulil 1991. a Pärnu Maakonnavalitsuse otsusega nr 319 kaitse alla võetud  Metsapoole botaanilis-zooloogiline kaitseala. Määruse seletuskirjas on esitatud muudatuste täpsemad põhjendused.

Küsimuste tekkimisel või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Kätlin Kurg (telefon 447 7379, 5750 2105, e-post katlin.kurg@keskkonnaamet.ee).

 

Metsapoole hoiuala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida!

 

Materjalid:
Määrus (66.37 KB, PDF)
Seletuskiri (361.66 KB, PDF)
Kaart (892.28 KB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.