Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Kasti maastikukaitseala kaitse-eeskirja

Eesti Vabariigi valitsus kinnitas 04.10.2018 määrusega nr 88 Kasti maastikukaitseala kaitse-eeskirja. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 09.10.2018, 1 ning see jõustub 19.10.2018. Määruse, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

 

Kasti maastikukaitseala moodustati Lõuna-Saaremaa pärandkultuurmaastiku, sh rannaniitude ning haruldaste taime- ja linnuliikide kaitseks. Piirkonna kõige esinduslikumad rannaniidud asuvad Kasti maastikukaitsealal. Kasti lahe rannik esindab kogu Saaremaa lõunarannikule iseloomulikku maastikku, kus asuvad poollooduslikud kooslused rannaniidud, kadastikud, kuivad niidud lubjarikkal mullal, sinihelmikakooslused ja puiskarjamaad, mis on koos suhteliselt väikesel territooriumil. Maastikukaitselala on oluline nii pesitsevatele linnuliikidele kui ka rändlindude peatumisalana. Määrusega muuteti ka Kasti lahe hoiuala piire.

 

Küsimuste tekkimisel või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Gunnar Raun (tel 457 6442, e-post gunnar.raun@keskkonnaamet.ee).

 

Kasti maastikukaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida.

 

Materjalid:
Kaitse-eeskri (87.06 KB, PDF)
Seletuskiri (485.95 KB, PDF)
Kasti maastikukaitseala kaart (1.13 MB, PDF)

Kasti lahe hoiuala kaart (3.77 MB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.