Sa oled siin

Viljandi maakonna parkide ja puistute kaitse alt väljaarvamine

Keskkonnaamet teatab, et Eesti Vabariigi Valitsus otsustas 04.10.2018 määrusega nr 95 „Viljandi maakonna parkide ja puistute kaitse alt väljaarvamine“ arvata Viljandi maakonnas Mulgi ja Viljandi vallas kaitse alt välja seitse parki ja puistut. Need on Halliste põlispuude grupp, Halliste kirikupark, Aindu põlispuude grupp, Kivistiku metsapark, Pärsti park, Raudsepa dendropark ja Tusti metsapark. Määruses käsitletud parkidel ja puistutel ei ole säilinud looduskaitseseadusest ega ka kaitsealuste parkide, arboreetumite ja puistute kaitse-eeskirjast tulenevat üleriigilist looduskaitselist väärtust.

Viljandi Vallavalitsus on avaldanud soovi võtta Pärsti pargi ja Tusti pargi, mis on mõlemad väikesed endised mõisapargid, koostatava üldplaneeringu alusel kaitse alla kohalikul tasandil.

Määrus jõustub 19.10.2018. Väljaarvamise määruse ja seletuskirjaga saab tutvuda ka Riigi Teataja kodulehe vahendusel (www.riigitetaja.ee) .

Kui Teil tekib määrusega seoses täiendavaid küsimusi või soovite materjalidega tutvuda paberkandjal, siis võtke palun ühendust Keskkonnaametiga, kus kõnealuse teema kontaktisikuks on kaitse planeerimise büroo spetsialist Marica-Maris Paju.

Lisainfo: Marica-Maris Paju 5336 5805, maris.paju@keskkonnaamet.ee.

Määrusega saate tutvuda SIIN (64.08 KB, PDF)

Seletuskirjaga SIIN (258.73 KB, PDF)

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.