Sa oled siin

Vabariigi Valitsus muutis Pärnu maastikukaitseala kaitse-eeskirja

Eesti Vabariigi valitsus kinnitas 22.11.2018 määrusega nr 106 Pärnu maastikukaitseala kaitse-eeskirja. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas  30.11.2018, 5 ning see jõustub 10.12.2018. Määruse, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

 

Pärnu maastikukaitseala moodustati 18. mail 2007. Kaitseala kaitse-eesmärgiks on kaitsta Pärnu rohelise vööndi metsamaastikku, sealseid rekreatsiooni ja puhkevõimalusi, metsakooslusi ja liikide elupaiku. Kaitstakse loodusdirektiivi elupaigatüüpe metsastunud luited (2180) , liivikud (2330), vanad loodusmetsad, (9010*) ning soostuvad ja soolehtmetsad (9080*). Lisaks on kaitseala kaitse-eesmärgiks kaitsta seal esinevaid liike ja nende elupaiku. Need liigid on herilaseviu (Pernis apivorus), laanepüü (Bonasa bonasia), händkakk (Strix uralensis), öösorr (Caprimulgus europaeus), hallpea-rähn (Picus canus), musträhn (Dryocopus martius), valgeselg-kirjurähn (Dendrocopos leucotos), laanerähn (Picoides tridactylus), nõmmelõoke (Lullula arborea), väike-kärbsenäpp (Ficedula parva), hiireviu (Buteo buteo), raudkull (Accipiter nisus), lõopistrik (Falco subbuteo) ning kivisisalik (Lacerta agilis). Käesoleva määrusega muudeti kaitseala kaitse-eesmärke, täpsustati piire ja kaitsekorda.

 

Küsimuste tekkimisel või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Liis Jääger (tel 674 4810, e-post liis.jaager@keskkonnaamet.ee).

 

Pärnu maastikukaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida.

 

Kaitse-eeskiri (89.5 KB, PDF)

Seletuskiri (499.51 KB, PDF)

Kaart (1.68 MB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.