Sa oled siin

Vabariigi Valitsus muutis Niidu maastikukaitseala kaitse-eeskirja

Eesti Vabariigi valitsus kinnitas 22.11.2018 määrusega nr 103 Niidu maastikukaitseala kaitse-eeskirja. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas  30.11.2018, 2 ning see jõustub 10.12.2018. Määruse, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Niidu maastikukaitseala moodustati 01. veebruaril 2007. Kaitseala kaitse-eesmärgiks on kaitsta metsamaastikku ja sellele omast linnustikku, sealseid puhketingimusi, metsakooslusi, jõeäärseid niidukooslusi, kaitsealust linnuliiki kassikakku (Bubo bubo) ja tema elupaiku ning käsitiivalisi (Chiroptera) ja nende elupaiku. Käesoleva määrusega muudeti kaitseala kaitse-eesmärke, piire, tsoneeringut ja kaitsekorda. Seoses kaitseala piiride muutmisega viidi ka Pärnu jõe hoiuala piir vastavasse uuemate alustaartidega.

Küsimuste tekkimisel või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Liis Jääger (tel 674 4810, e-post liis.jaager@keskkonnaamet.ee).

Niidu maastikukaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida.

Kaitse-eeskiri (85.97 KB, PDF)
Seletuskiri (300.64 KB, PDF)
Kaitseala kaart (1.11 MB, PDF)
Pärnu jõe hoiuala 1 (10.67 MB, PDF)
Pärnu jõe hoiuala 2 (13.19 MB, PDF)
Pärnu jõe hoiuala 3 (1.29 MB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.