Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Sadramõtsa looduskaitseala moodustamise ja kaitse-eeskirja

Eesti Vabariigi Valitsus kinnitas 22. novembri 2018. a määrusega nr 105 „Sadramõtsa looduskaitseala moodustamine ja kaitse-eeskiri” Sadramõtsa looduskaitseala moodustamise ja kaitse-eeskirja. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 30. novembril 2018. a avaldamismärkega RT I, 30.11.2018, 4 ning see jõustub 10. detsembril 2018. a. Kaitse-eeskirjaga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehe vahendusel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Sadramõtsa looduskaitseala asub Võru maakonnas Rõuge vallas Metstaga, Kangsti ja Sadramõtsa külas. Kaitseala on moodustatud Sadramõtsa metsise püsielupaiga baasil. Kaitseala pindala on  322 ha, millest 262,3 ha kuulub sihtkaitsevööndisse. Kaitseala hõlmab Natura võrgustikku kuuluvat Sadramõtsa loodusala.

Sadramõtsa looduskaitseala kaitse-eesmärk on kaitsta metsa- ja rabakooslusi ning nende elustiku mitmekesisust. Loodusdirektiivi elupaigatüüpidest kaitstakse alal rabasid, nokkheinakooslusi, vanu loodusmetsi ning siirdesoo- ja rabametsi. Kaitseala on oluline metsise mängu- ja elupaik.

Küsimuste tekkimisel seoses kaitse-eeskirjaga, paberkandjal kaitse-eeskirjaga tutvumiseks või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Kerttu Elm (telefon 680 7913, e-post kerttu.elm@keskkonnaamet.ee).

Sadramõtsa looduskaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida on vajalik hoida ja kaitsta. Täname, et aitate hoida kodumaa väärtusi!

Kaitse-eeskiri (86.5 KB, PDF)

Seletuskiri (425.34 KB, PDF)

Kaitseala kaart (239.2 KB, JPG)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.