Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Iisaku maastikukaitseala kaitse-eeskirja

Vabariigi Valitsus kinnitas 22. novembril 2018. a määrusega nr 107 „Iisaku maastikukaitseala moodustamine ja kaitse-eeskiri” Iisaku maastikukaitseala kaitse-eeskirja. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 30.11.2018, 6 ning see jõustub 10.12.2018. Dokumentidega, sealhulgas kaitse-eeskirja seletuskirjaga ja kaardiga, saab tutvuda Riigi Teataja kodulehe vahendusel (www.riigiteataja.ee) või teate allosas.

Alates 24. novembrist 2018. a kehtib looduskaitseseaduse muudatus, mille § 26 lg 2 punkti 6 alusel moodustati Alutaguse rahvuspark. Rahvuspargi koosseisu on teiste selle piirkonna kaitsealade kõrval arvatud ka äsja loodud Iisaku maastikukaitseala. Keskkonnaamet on alustamas Alutaguse rahvuspargile ühtse kaitse-eeskirja loomist, mis valmib 2021. aasta alguseks. Iisaku maastikuala osas käesoleva kaitse-eeskirjaga kehtestatud kaitsekorda ja kaitseala piire seoses rahvuspargi loomisega kavas muuta ei ole.

Kui teil tekib kaitse-eeskirjaga seoses täiendavaid küsimusi, soovite konkreetsemaid käitumisjuhiseid või soovite kaitse-eeskirja seletuskirja paberkandjal, siis palun võtke ühendust Keskkonnaametiga, kus kõnealuse kaitse-eeskirja kontaktisikuks on kaitse planeerimise spetsialist Triin Amos (telefon 5629 6403, e-post triin.amos@keskkonnaamet.ee).

Kaitsealad ja hoiualad on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida on vajalik hoida ja kaitsta. Täname, et aitate hoida kodumaa väärtusi!

Materjalid:

Kaitse-eeskiri (90.46 KB, PDF)

Seletuskiri (474.71 KB, PDF)

Kaart (873.98 KB, PDF)

Vaade Iisaku tornist. Foto: Triin Amos

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.