Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Pilkuse maastikukaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 4. jaanuari 2019. a käskkirjaga nr 1-2/19/1 Pilkuse maastikukaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2019–2028.

Pilkuse maastikukaitseala asub Rapla maakonnas Märjamaa vallas Vana-Vigala külas. Kaitseala pindala on 479,3 ha. Pilkuse maastikukaitseala on olnud kaitse all alates 1992. aastast, kaitseala praegu kehtiv kaitse-eeskiri kinnitati Vabariigi Valitsuse 14. detsembri 2017. a määrusega nr 181 „Pilkuse maastikukaitseala kaitse-eeskiri”. Kaitseala kuulub Pilkuse loodusalana Natura 2000 võrgustikku.

Pilkuse maastikukaitseala kaitse-eesmärk on kaitsta soo- ja metsaökosüsteemi ning elustiku mitmekesisust, loodusdirektiivi I lisas nimetatud elupaigatüüpe rabad (7110*), siirde- ja õõtsiksood (7140), nokkheinakooslused (7150), vanad loodusmetsad (9010*), rohunditerikkad kuusikud (9050), soostuvad ja soo-lehtmetsad (9080*) ning siirdesoo- ja rabametsad (91D0*) ning kaitsealuseid linnuliike väike-konnakotkast (Aquila pomarina) ja kanakulli (Accipiter gentilis).

Kaitsekorralduskava on kaitseala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse kümne aasta olulisemad tegevused alal olevate loodusväärtuste tutvustamiseks, säilimiseks ja kaitsmiseks. Peamiseks kavandatud tegevuseks Pilkuse maastikukaitsealal on loodusliku veerežiimi taastamine Pilkuse raba lõunaosas.

Lisainfo: Kristi Pai, 384 8681, kristi.pai@keskkonnaamet.ee.

Pilkuse maastikukaitseala kaitsekorralduskava (1.33 MB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.