Kalapüük Silma looduskaitsealal

Harrastuspüük 

Harrastuspüük Silma looduskaitsealal toimub harrastuspüügiõiguse ja/või kalastuskaardi alusel.

Üldjuhul on kalapüük kaitsealal lubatud ajavahemikul 01.07-28.02 v.a Haapsalu lahe piiranguvööndis, kus toimub kalapüük kalapüügieeskirja kohaselt.

Kalastuskaarti on vaja, kui soovite püügile minna Saunja lahele või Sutlepa merele (Tagalahe-Sutlepa sihtkaitsevöönd). Nimetatud veekogudel  jagatakse kalastuskaarte 1-päevaste lubadena. Perioodil 01.07-31.10  on püügilubadele kehtestatud piirarv. Perioodil 01.11-28.02 piirarve ei ole.

 

Tasud, püügivahendid, liikumine ja liiklemine kaitsealal 

Ühe püügipäeva hind on 6 € ja kui soovitakse püügile minna mõlemale veekogule, tuleb soetada luba mõlemale veekogule eraldi.

Kalastuskaarte on võimalik vormistada läbi internetikeskkonna www.pilet.ee või Keskkonnaameti kontorites. Kalastuskaardi soetanud isikud ei pea täiendavalt omama liikumisluba, kuid kõikidel teistel veealal viibida soovivatel isikutel on liikumisloa omamine kohustuslik.

Püügivahenditena on Silma looduskaitsealal harrastuspüüdjatele lubatud:

  • lihtkäsiõng,
  • käsiõng,
  • spinning,
  • lendõng ja
  • sikuti.

Muud püügivahendid on keelatud.

Vastavalt kaitse-eeskirjale on kaitseala veealal perioodil 01.04-31.10 lubatud kasutada ainult mootorita ja elektrimootoriga ujuvvahendit. Perioodil 01.11-31.03 võib kastutada ka bensiinimootorit. Erandina on Haapsalu lahe piiranguvööndis aastaringselt lubatud igasuguse mootori kasutamine.

Vastavalt kaitse-eeskirjale on Silma looduskaitsealal keelatud mootorsõidukiga jääl liikumine.

Kaitseala vööndite piire saab vaadata Maa-ameti geoportaalist.

 

Kutseline kalapüük

Kutseline kalapüük on kaitseala merealal lubatud perioodil 01.07-28.02 v.a Haapsalu lahe piiranguvööndis, kus toimub kalapüük kalapüügieeskirja kohaselt.

Kalapüügiks Tagalahe-Sutlepa sihtkaitsevööndis perioodil 01.07-31.10 tuleb vastavalt kaitse-eeskirjale küsida Keskkonnaametist liikumisluba. Liikumislubade arv on piiratud ning see kehtestatakse iga-aastaselt Keskkonnaameti korraldusega.

 

Lisainfo: info@keskkonnaamet.ee või tel 463 6823 (Märt Kesküla)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.