Viktoriin

Novembrikuu eelviimasel nädalal toimunud Üleeuroopalisel jäätmetekke vähendamise nädalal (European Week for Waste Reduction) kutsusime kõiki 7.-9. klasside õpilasi osalema veebiviktoriinis.

Tänavuse nädala hüüdlause „Muuda oma harjumusi, tekita vähem jäätmeid!“ kutsus muutma oma igapäevaseid tarbimisharjumusi, et oluliselt vähendada tekkiva prügi hulka. Harjumuste muutmise eelduseks on piisavad keskkonnateadmised ja motivatsioon nende teadmiste rakendamiseks ka argielus. Keskkonnaameti korraldatud jäätmeteemaline viktoriin aitaski meelde tuletada vanu tõdesid ning jagada uusi teadmisi jäätmete vähendamisest. Viktoriinist võttis osa 3294  7.–9. klassi õpilast 122 koolist.

Vaata õigeid vastuseid (371.37 KB, PDF).

 

Viktoriini küsimused olid valikvastustega ja valikus võis olla mitu õiget vastust. Iga õige vastus andis 2 punkti, vale vastus 0 punkti. Kokku oli võimalik saada 56 punkti.

Kõigi viktoriinis osalejate vahel loositi välja 12 "Tarbi vähem" stardikomplekti! Komplektist leiab korduskasutatavad kotid, mis muudavad poeskäigu kilekotivabaks ning asenduse ühekordsetele topsidele ja söögiriistadele.

Loosi tahtel on "Tarbi vähem" stardikomplekti saajad:

 1. Karel Meitsar,  Antsla Gümnaasium          
 2. Hanna Paula Volt,  Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium           
 3. Anastassija Tunka, Tallinna Läänemere Gümnaasium       
 4. Mariell Mitrjagina, Lustivere Põhikool                       
 5. Carol Rozentov, Pärnu-Jaagupi Põhikool 
 6. Katrin Viir, Maardu Gümnaasium               
 7. Saskia Ehin,  Elva Gümnaasium                  
 8. Margit Kuuse, Viimsi Kool                             
 9. Ingel Kallus, Orissaare Gümnaasium                       
 10. Karen Zinovjev, Türi Põhikool                      
 11. Karmen Virkus, Rannu Kool                         
 12. Elden Kuisma,  Tallinna Tehnikagümnaasium        

Loosiauhinnad toimetatakse koolidesse lähiajal.

Aitäh kõikidele osalejatele ning neid juhendanud õpetajatele!

 

Lisainfo: Mari Kala, Keskkonnaameti keskkonnahariduse peaspetsialist, mari.kala@keskkonnaamet.ee, 799 0914

 

Lisaks meisterdasime koos Keskkonnaministeeriumiga prügist jäätmekuubikud „Mõtle jäätmekastist välja“, millega juhime tähelepanu jäätmete liigiti kogumise olulisusele. Iga eestlane tekitab aastas keskmiselt 390 kg olmejäätmeid. Kui jäätmed oleks aga liigiti kogutud, oleks need väärtuslikud uute toodete valmistamisel. Kuubiku üks pool sümboliseerib alasti tõde prügikasti sisust, teine pool aga näitab positiivset perspektiivi kolekastist välja mõtlemisel. Seal on näide liigiti kogutud jäätmetest ning tutvustus, millele need jäätmed omakorda uue elu annavad.

Jäätmekuubikuid saab näha järgmise nelja nädala jooksul Tallinna Rocca al Mare ja Kristiine kaubanduskeskustes ning Tartu Lõunakeskuses.

Tartu Lõunakeskuses näeb jäätmekuubikut 18.11-16.12.2019

Foto: Tartu Lõunakeskuses näeb jäätmekuubikut 18.11-16.12.2019

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.