Liigi tegevuskavad

Tegevuskavasid koostatakse liikide kaitseks või ohjamiseks.

Ohustatud liikide seisundi parandamiseks koostatakse liigi kaitse tegevuskavad. Nende koostamist korraldab Keskkonnaamet eelkõige I kaitsekategooria liikidele ja nendele liikidele, kelle kaitseks seni rakendatud tegevused ei taga liigi soodsat seisundit või kelle kaitset nõuavad rahvusvahelised lepped.

Liigi ohjamise tegevuskava koostatakse siis, kui võõr- või probleemliigi arvukust peab piirama, kuna liigi arvukuse suurenemine võib põhjustada olulist negatiivset mõju keskkonnale või ohtu inimese tervisele või varale.

Tegevuskavad kiidab pärast valmimist heaks liikide kaitse ja ohjamise korraldamise komisjon, mis koosneb Keskkonnaameti ja Keskkonnaministeeriumi spetsialistidest ning liigiekspertidest. Liigi kaitse või ohjamise tegevuskava kinnitab Keskkonnaameti peadirektor. Kõik kinnitatud tegevuskavad on kättesaadavad Keskkonnaministeeriumi kodulehel. Alates 2017. aastast kinnitab kavasid Keskkonnaamet ning need on leitavad vasakpoolselt lehelt. Menetluses olevate liigi tegevuskavade kohta saab samuti infot Keskkonnaameti liigikaitse büroost.

Kuldking Kingli hoiualal Saaremaal. Pildistas Kadri Paomees.

Kaunis kuldking sai kaitse tegevuskava 2015. aastal. Peamisteks kaitsemeetoditeks on raiete, metsakuivenduse, kasvukohtade hoolduse jmt reguleerimine ja suunamine. Kõige enam leidub kuldkinga Saaremaal, Lääne-Eestis, läänesaartel ning Järva- ja Jõgevamaal. Foto: Kadri Paomees

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.