Veeinfosüsteem - Veeveeb

Projekt ranniku- ja pinnavete integreeritud haldamiseks ning selleks sobiva mudelite süsteemi ja töövahendi loomine

Programmi “Integreeritud sise- ja mereveekogude majandamine” eesmärk on aidata kaasa Eesti mere- ja siseveekogude hea keskkonnaseisundi saavutamisele. Nimetatud programmi rakendatakse koostöös doonori programmipartneriga, kelleks on saaste kontrollimise ja looduskaitsega tegelev Norra Keskkonnaagentuur.

Eestist osalevad programmis:

  • OÜ Eesti Keskkonnauuringute Keskus (EKUK - juhtpartner);
  • Keskkonnaagentuur (KAUR);
  • Keskkonnaamet (KeA);
  • Keskkonnainspektsioon (KKI);
  • Keskkonnaministeeriumi Infotehnoloogiakeskus (KeMIT).

Programmi eelmääratletud projekti „Mudelite süsteemi ja töövahendi loomine mere ja maismaa pinnavete integreeritud haldamiseks“ tulemusel valmib mitmesugustest mudelitest koosnev terviksüsteem, mille abil saab modelleerida mere ja maismaa pinnaveega seotud protsesse.

Loe lähemalt SIIT.

Norra veemudelite projekti raames on loodud veeinfosüsteem (Veeveeb), mille funktsionaalsus võimaldab klientidel koostada ja esitada Keskkonnaametile veekaitsevööndis karjatamise teatist koos vajaliku kaardimaterjaliga. Teatise täpsema andmekoosseisu ja esitamise korra kehtestab keskkonnaminister  03.04.2017 määrusega nr 10 „Veekaitsevööndis karjatamise teatise andmekoosseis ja teatise esitamise kord.

Loodud rakendus võimaldab koostada ning esitada ka vedelsõnniku laotamisplaani üle 300 loomühikuga loomapidajal, kes kasutab laudas vedelsõnnikutehnoloogiat või isikul, kes lepingu alusel laotab 300-le loomühikule vastava koguse loomade vedelsõnnikut. 

Veeinfosüsteem Veeveeb on leitav Keskkonnaameti kodulehe avalehelt e-teenuste alt ja https://veeveeb.envir.ee/. Sisselogimine infosüsteemi toimub ID-kaardi või mobiil-ID abil. 

Veeveebi sisseloginud kasutaja saab:

1. Sisestada teatiseid ja kontrollida esitatud teatiseid veekaitsevööndis karjatamise kohta;

2. Sisestada taotluseid ja kontrollida esitatud taotluseid vedelsõnniku laotamise kohta.

 

Keskkonnaamet teavitab, et alates 15. 06.2018 on võimalik klientidel koostada ja esitada Keskkonnaametile veekaitsevööndis karjatamise teatist koos vajaliku kaardimaterjaliga karjatsiteatisi 1 m veekaitseliste veekogude äärde.

 

Veeveebi rakenduse kasutajajuhend on leitav siin: "Veeveebi rakenduste kasutajajuhend" (2.57 MB, PDF)

 

Juhend on leitav Veeveebis saki all "Üld"-> Info->Rakenduse kasutusjuhend

Veeveebi kasutamisel tekkivate küsimuste korral palun pöörduda Keskkonnaameti klienditoe telefonil : 662 5999 (Töö aeg: E-N 09:00-16:00 R 09:00-14:30) või võtta ühendust aadressil: klienditugi@keskkonnaamet.ee

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.