Keskkonnajärelevalves toimub koostöö erinevates valdkondades ja erinevate rahvusvaheliste organisatsioonidega.
Kõige tihedam koostöö toimub kalakaitses. Keskkonnainspektorid osalevad nii Loode-Atlandi kalapüügiorganisatsiooni (ingliskeelne nimelühend NAFO), Kirde-Atlandi Kalanduskomisjoni (NEAFC) kui ka Läänemere kalapüügi ühistes kontrollioperatsioonides.
Keskkonnaamet teeb teiste riikidega koostööd ka merereostuste avastamisel ja süüdlaste väljaselgitamisel. EMSA tellitud satelliidipiltide alusel viib Keskkonnaamet läbi merereostuste leviku modelleerimise reostusallika tuvastamiseks ja reostuse leviku operatiivse tõkestamise tagamiseks reostustõrje asutuste poolt.
Samuti osaleb Keskkonnaamet Euroopa Liidu keskkonnajärelevalve koostöövõrgustiku IMPEL ja selle töörühma IMPEL-TFS tegevuses. Kui koostöövõrgustiku tegevuse eesmärk on eeskätt kogemuste vahetamine ja keskkonnakaitse põhimõtete ühtlustamine, siis IMPEL-TFS, mis loodi eesmärgiga ühtlustada jäätmete üleriigipiirilise veo järelevalvet, korraldab ka inspektorite vahetust liikmesriikide vahel ning ühiskontrolle piirialadel.
Sarnaselt keskkonnajärelevalve koostöövõrgustikuga on loodud Euroopa Liidu looduskaitsevõrgustik GreenForce, mille tegevusest Keskkonnaamet samuti osa võtab.
Keskkonnaamet teeb teiste riikidega koostööd ka merereostuste avastamisel ja süüdlaste väljaselgitamisel.
Alates 2011. aastast, kui omaaegne Keskkonnainspektsioon sai uurimisasutuseks, osaleme Eesti esindajana ka rahvusvahelise keskkonnakuritegude uurimise võrgustiku EnviCrimeNet tegevuses.
Püüniste kontrollimine – Meie kalakaitseinspektorid osalevad rahvusvahelistel missioonidel . Foto: Järelevalve osakonna fotokogu