Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Oidrema hoiuala kaitsekorralduskava

Keskkonnaameti peadirektor kinnitas 22. juuni 2020. a käskkirjaga nr 1-2/20/11-2 Oidrema hoiuala kaitsekorralduskava aastateks 2020-2029.

Oidrema hoiuala, pindalaga 35,3 ha, asub Pärnu maakonnas Lääneranna vallas Oidrema külas. Hoiuala looduskaitseliseks väärtuseks on Euroopa Liidu Loodusdirektiivi I lisasse kantud kooslused. Oidrema hoiualal on valdavaks kõrge looduskaitselise väärtusega pool-looduslikud kooslused – põhiliselt puiskarjamaad (22,3 ha), mis omavad suurt tähtsust ka pärandkultuuris.

Kaitsekorralduskava on kaitseala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse kümne aasta tegevused alal olevate loodusväärtuste tutvustamiseks, säilimiseks ja kaitsmiseks. Olulisemad tegevused, mida kaitsekorralduskavaga kavandatakse, on inventuuride tegemine, poollooduslike koosluste hooldamine ja taastamine ning hoiuala tähiste paigaldamine ja korrashoid.

Lisainfo: Kirsi Loide, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, tel 447 7375, kirsi.loide@keskkonnaamet.ee

Kaitsekorralduskavaga saab tutvuda SIIN (PDF)


Vaade Oidrema puiskarjamaale. Foto: Kirsi Loide

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.