Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Põduste-Upa hoiuala ja Rumma must-toonekure püsielupaiga kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 01.08.2019 käskkirjaga nr 1-2/19/6 Põduste-Upa hoiuala ja Rumma must-toonekure püsielupaiga kaitsekorralduskava aastateks 2019–2028. 

Põduste-Upa hoiuala ja Rumma must-toonekure püsielupaik asuvad Saaremaa vallas, Sikassaare, Laadjala, Maleva ja Upa külas. Hoiuala pindala on 339,3 hektarit ning püsielupaiga pindala on 18,8 hektarit. Ala on väärtuslik eelkõige mitmekesise metsa- ja poollooduslike koosluste kompleksi, seal kasvavate kaitsealuste taimeliikide ning metsalinnustiku poolest.

Põduste-Upa hoiuala kaitse-eesmärk on nõukogu direktiivi 92/43/EMÜ I lisas nimetatud elupaigatüüpide – lubjarikkal mullal kuivade niitude (6210*), loodude (6280*), niiskuslembeste kõrgrohustute (6430), lamminiitude (6450), vanade laialehiste metsade (9020*), puiskarjamaade (9070), soostuvate ja soo-lehtmetsade (9080*) kaitse ning III kaitsekategooria linnuliikide – herilaseviu (Pernis apivorus), roo-loorkulli (Circus aeroginosus), raudkulli (Accipiter nisus), hiireviu (Buteo buteo), sookure (Grus grus), kodukaku (Strix aluco), musträhni (Dryocopus martius) ja väike-kirjurähni (Dendrocopus minor) elupaikade kaitse. Rumma must-toonekure püsielupaiga eesmärk on kaitsta I kaitsekategooriasse kuuluva liigi must-toonekure (Ciconia nigra) elupaika. Alal esineb neli kaitsavat taimeliiki, millest kaunis kuldking (Cypripedium calceolus) kuulub II kaitsekategooriasse ning harilik porss (Myrica gale), lääne-mõõkrohi (Cladium mariscus) ja kahkjaspunane sõrmkäpp (Dactylorhiza incarnata) kuuluvad III kaitsekategooriasse.

Kaitsekorralduskavaga hõlmatav ala kuulub üle-euroopalisse Natura 2000 võrgustikku Põduste-Upa loodusalana.

Kaitsekorralduskava on kaitstava ala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse järgmise kümne aasta olulisemad tegevused alaga seotud väärtuste säilitamiseks ja kaitsmiseks. Kaitsekorralduskavaga planeeritud peamisteks tegevusteks on kaitselauste taime ja linnuliikide ning koosluste (kordus)inventuur, poollooduslike koosluste taastamine ja hooldamine. 

Kaitsekorralduskavaga saab tutvuda SIIN (4.67 MB, PDF)

Lisainfo: Mirjam Grosberg, mirjam.grosberg@keskkonnaamet.ee, 56858391

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.