Sa oled siin

Ühendameti loomine

Riigikogu kiitis heaks Keskkonnaameti ja Keskkonnainspektsiooni ühendamise


17.06.2020

Riigikogu võttis täna, 17. juunil vastu seadusemuudatused, millega ühendatakse Keskkonnaamet ja Keskkonnainspektsioon tuleva aasta 1. jaanuarist. Uus asutus hakkab kandma Keskkonnaameti nime.

Keskkonnaamet ja Keskkonnainspektsioon teevad tihedat koostööd juba praegu, aga asutuste ühendamisel muutub keskkonnavaldkond tõhusamaks. 

„Keskkonnavaldkonna asutuste ühendamise üks peamisi eesmärke on muuta riigiga suhtlemine kodanikule lihtsamaks,“ ütles keskkonnaminister Rene Kokk. „Keskkonnaametis ja Keskkonnainspektsioonis on palju üksteisele järgnevaid teenuseid, mida saab ühes asutuses paremini korraldada. Uues asutuses on võimalik kasutada looduskaitse, keskkonnakasutuse ja järelevalve sünergiat parimal võimalikul moel nii meie keskkonna kaitseks kui ka bürokraatia vähendamiseks.“

Keskkonnaameti peadirektor Riho Kuppart lisab, et Keskkonnaministeeriumi, Keskkonnaameti ja Keskkonnainspektsiooni põhjalik eeltöö on lisanud usku, et selle meeskonnaga loome tugeva ja usaldusväärse organisatsiooni. „Riigikogu tänane otsus kinnitab, et alates 2018. aasta keskpaigast koos partneritega tehtud tõsine töö liitumise ette valmistamiseks on olnud tulemuslik. Nüüd on meil jäänud veidi üle poole aasta, et kujundada professionaalne, hästi toimiv ja kliendisõbralik keskkonnavaldkonna pädevuskeskus,“ räägib Kuppart. Lisaks klientidele suunatud teenuste arendamisele peab ta oluliseks hea ja motiveeriva töökeskkonna tagamist ühendameti töötajatele. 

Keskkonnaameti aadressiks saab Pärnu, aga selle esindused asuvad kõigis maakondades nagu praegugi, olles nii lähedal oma klientidele ja koostööpartneritele ning võimaldades oma meeskondadel teha tööd võimalikult kodu lähedalt.

Keskkonnakasutamise, looduskaitse ja kiirgusohutuse poliitikat ellu viiva Keskkonnaameti ning keskkonnajärelevalvet tegeva Keskkonnainspektsiooni ühendamine on osa valitsuse heaks kiidetud riigireformi kavast. Keskkonnaameti ja -inspektsiooni ühendamine annab lisaks sünergiale ka kokkuhoidu, seda eeskätt sõidukite ja kinnisvara efektiivsema kasutamise kaudu.

Vaata ühendameti ette valmistamisega seotud analüüse Keskkonnaameti kodulehelt.

Loe samal teemal:

Vabariigi Valitsus saatis Keskkonnaameti ja Keskkonnainspektsiooni ühendamise eelnõu edasi Riigikogu menetlusse (23.04.2020 pressiteade)

Valitsus toetas Keskkonnaameti ja Keskkonnainspektsiooni ühendamise kava (19.03.2020 pressiteade)
 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.