Sa oled siin

Ohessaare maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmine

Keskkonnaamet teatab, et kavandamisel on Vabariigi Valitsuse 1996. a määruse nr 78 „Osmussaare maastikukaitseala moodustamine, Üügu ja Ohessaare maastikukaitsealade kaitse-eeskirjade ning välispiiri kirjelduste kinnitamine” muutmine. Valminud on määruse eelnõu väljatöötamise kavatsus, kus selgitatakse Ohessaare maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmise vajadust ning planeeritavaid muudatusi kaitsekorras.

Ohessaare maastikukaitseala kavandatakse laiendada piirneva kaitseta ala arvelt. Eelkõige on kaitseala laiendamise peamine eesmärk merele avatud pankrandade (1230) ja loodude (6280*) parema kaitse tagamine, mille tarvis on vaja tagada kaitseala piiritlemisel piisav ja maastikus jälgitav puhvertsoon pangapealsel, sest kehtiv piir jätab panka ja loopealset osaliselt kaitsealast välja ja ei ole maastikus jälgitav. Oluline on tagada ka panga, kui geoloogilise objekti terviklik kaitse. Muudetakse kaitseala kaitse-eesmärke, kaitsekorda, välispiiri ja tsoneeringut. Kaitsekorda muudetakse loodusväärtuste kaitseks ja vajadusest viia kaitsekord vastavusse kehtivate õigusaktidega. Kaitseala tsoneeringut ning kaitsekorda on vaja muuta, et paremini tagada haruldaste liikide ja looduskoosluste kaitset ning täita Eesti rahvusvahelisi kohustusi looduskaitse vallas.

Ootame põhjendatud ettepanekuid ning kutsume aktiivselt osalema Ohessaare maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmise väljatöötamises. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Kaitse-eeskirja muutmise väljatöötamise kavatsuse materjalidega saab tutvuda siinse teate allosas.

Põhjendatud parandusettepanekud ja vastuväited kaitseala kavandatava kaitse-eeskirja muutmise kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaameti Lääne regiooni aadressil Tallinna 22, Kuressaare, 93819 Saare maakond või info@keskkonnaamet.ee hiljemalt 27.04.2020. 

Kui Te hiljemalt 27.04.2020 ei ole parandusettepanekuid või vastuväiteid esitanud, arvestame, et olete meie esitatud Ohessaare maastikukaitseala kaitsekorra muutmise kavatsuse ettepanekuga nõus.

Pärast avalikustamist esitatakse väljatöötamise kavatsus 2020. a teises pooles keskkonnaministrile määruse „Ohessaare maastikukaitseala kaitse-eeskiri” muutmise menetluse algatamiseks. Määruse eelnõu kohta on võimalik arvamust avaldada ka menetluse algatamisele järgneval avalikustamise perioodil.

Lisainfo: Gunnar Raun, tel 5688 7157, gunnar.raun@keskkonnaamet.ee

Väljatöötamise kavatsusega saate tutvuda SIIN (PDF)


Ohessaare pank. Foto: Gunnar Raun

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.