Sa oled siin

Pärnu maakonna looduse üksikobjektide kaitse alt väljaarvamine 

Keskkonnaministri 2. oktoobri 2018. a käskkirjaga nr 733 on algatatud määruse „Pärnu maakonna looduse üksikobjektide kaitse alt väljaarvamine” menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet. Määruses on käsitletud 9 Pärnumaa üksikobjekti, mis on minetanud oma looduskaitseväärtuse või hävinud. Need on: Arametsa tamm, Kivimurru rändrahn, Kuuskede kuningas, Pärn (Pärnus Kooli tn 6), Rehemetsa tamm, Sohlu mänd (Sohlu kaheharuline mänd), Uue-Kabja rändrahn, Veelikse hiiepärn, Veerise tamm.

Määruse eelnõu ja seletuskirjaga on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal ajavahemikus 03.06-17.06.2019 Keskkonnaameti Pärnu kontoris (Roheline 64, Pärnu), Pärnu Linnavalitsuses ning Põhja-Pärnumaa ja Saarde Vallavalitsuses. Materjalidega saab tutvuda ka käesoleva teate allosas.

Oma parandusettepanekud ja vastuväited Pärnu maakonna looduse üksikobjektide kaitse alt välja arvamise määruse kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaametile info@keskkonnaamet.ee või Roheline 64, 80010Pärnu hiljemalt 17.06.2019.

Keskkonnaamet teeb looduskaitseseaduse § 9 lõike 4 punkt 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku aruteluta. Kui ettepanekute ja vastuväidete esitamise tähtajaks ei ole esitatud vastuväidet menetluse läbiviija ettepanekule mitte korraldada kaitse alt väljaarvamisel avalikku arutelu, siis avalikku arutelu ei korraldata.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole kaitse-eeskirja eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu orienteeruvalt novembris 2019. aastal ministeeriumitevahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2020. aastal.

Lisainfo: Katrin Aavik, 5688 1147, katrin.aavik@keskkonnaamet.ee

Määruse eelnõu (213.78 KB, PDF)
Määruse seletuskiri (292.77 KB, PDF)

Objektide asukohad:
Arametsa tamm (2.55 MB, BMP)
Kivimurru rändrahn (2.55 MB, BMP)
Kuuskede kuningas (2.55 MB, BMP)
Pärn (Pärnus Kooli tn 6) (2.55 MB, BMP)
Rehemetsa tamm (2.55 MB, BMP)
Sohlu mänd (Sohlu kaheharuline mänd) (2.55 MB, BMP)
Uue-Kabja rändrahn (2.55 MB, BMP)
Veelikse hiiepärn (2.55 MB, BMP)
Veerise tamm (2.55 MB, BMP)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.