Sa oled siin

Pärnu maakonnas uuendamata kaitsekorraga alade kaitse alt väljaarvamine

Keskkonnaamet teatab, et keskkonnaministri 24.juuli 2019.a käskkirjaga nr 1-2/19/254 on algatatud Vabariigi Valitsuse määruse „Pärnu maakonna uuendamata kaitsekorraga alade kaitse alt väljaarvamine“ menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet.

Pärnu maakonnas arvatakse kaitse alt välja kolm uuendamata kaitsekorraga kaitseala Marjalaid, Liigikaitseala (Tõstamaa) ja Rannametsa jõe lammimets ning tunnistatakse kehtetuks otsused, millega võeti alad kaitse alla. Alald arvatakse kaitse alt välja, kuna nimetatud alade kaitsmine riikliku kaitsealana ei ole otstarbekas. Alade looduskaitse alt väljaarvamisega kaotatakse aladel kehtinud looduskaitselised piirangud.

Kaitse alt väljaarvamise menetluse materjalidega on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal Keskkonnaameti Pärnu kontoris (Roheline 64, Pärnu) 16.detsembrist 2019 – 6.jaanuarini 2020  ja siinse teate allosas.

Põhjendatud parandusettepanekud ja vastuväited menetluse materjalide kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaametile (info@keskkonnaamet.ee või Roheline 64, 80010, Pärnu) hiljemalt 6. jaanuariks 2020.  

Ühtlasi teeme looduskaitseseaduse § 9 lg 4 p 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku aruteluta. Vastava ettepanekuta avalikku arutelu ei korraldata.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole alade kaitse alt väljaarvamise kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu orienteeruvalt jaanuaris 2020. aastal ministeeriumitevahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2020. aastal.

Lisainfo: Kriste Kosseson (kriste.kosseson@keskkonnaamet.ee, 5697 8857)

Materjalid:
Määruse eelnõu (434.97 KB, PDF)
Määruse seletuskiri (951.29 KB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.