Sa oled siin

Tilga looduskaitseala moodustamine

Keskkonnaministri 18. märtsi 2020. a käskkirjaga nr 1-2/20/129 on algatatud Hiiumaal Tilga maastikukaitseala ja Prassi hoiuala baasil Tilga looduskaitseala moodustamise menetlus, mida korraldab Keskkonnaamet.

Kaitse-eeskirja eelnõu, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Keskkonnaameti Kärdla kontoris (Kõrgessaare mnt 18; eelregistreerumisega Andres Milleri juures) ja kodulehel siinse teate allosas ning Hiiumaa Vallavalitsuses (Keskväljak 5a, Kärdla) ajavahemikus 29.06–20.07.2020. a.

Ühtlasi teeme looduskaitseseaduse § 9 lõike 4 punkti 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku koosolekuta. Vastava ettepanekuta avalikku koosolekut aruteluks ei korraldata.

Kutsume üles aktiivselt osalema avalikustatava kaitse-eeskirja menetluses ja esitama põhjendatud parandusettepanekuid. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja teiste huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Parandusettepanekud ja vastuväited Tilga looduskaitseala kaitse-eeskirja eelnõu kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaametile (info@keskkonnaamet.ee või Kõrgessaare mnt 18, 92412 Kärdla) hiljemalt 20.07.2020. a.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole kaitse-eeskirja eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu 2020. a sügisel ministeeriumitevahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2021. a kevadel.

Lisainfo: Andres Miller, 503 6455, andres.miller@keskkonnaamet.ee

Materjalid:
Kaitse-eeskirja eelnõu (PDF)
Kaitse-eeskirja seletuskiri (PDF)
Kaitseala kaart (JPG)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.