Sa oled siin

Kroonleht

Kroonleht 2016
 

Armas lugeja!

Ilmunud on juba neljas Keskkonnaameti erileht Kroonleht, mis tänavu pühendub keskkonna ja tervise vahelistele seostele.

Sageli ei mõtle me sellele, kuidas säästev majandamine ja keskkonnasõbralik eluviis aitavad kaasa meie tervise hoidmisele. Puhas keskkond ja hea tervis tunduvad iseenesestmõistetavad kuniks nendega on kõik hästi. Tervise- ja keskkonnasõbraliku eluviisi eelduseks on piisav teadlikkus teo tagajärgedest ja mõjudest.  Tänavuse Kroonlehe ülesanne ongi ärgitada meid teadmisi koguma ja teadlikult õigeid valikuid langetama, et nautida täisväärtuslikku elu terves keskkonnas nii praegu kui ka aastakümnete pärast.

Värskest Kroonlehest saab muuhulgas teada, kuidas leida loodusest põnevaid matka- ja õpperadasid; vältida puugirünnakuid; tunda ära mürgiseid marju ja taimi ning ennetada vee-, õhu- ja keskkonnareostust ning nendega kaasnevaid terviseriske.

Kroonlehe digilehte saab lugeda siit ja Eesti Päevalehe vahel ilmunud paberlehte siit. (1.56 MB, PDF)

Venekeelne Kroonleht on leitav siit. (1.39 MB, PDF)

Hoidkem seda, mis on meile antud! Mõnusat lugemist ja head keskkonda!

Sille Ader, Kroonlehe toimetaja

Rebane

Foto: Mati Martinson

Arhiiv

Kroonleht 2015

Hea lugeja!

Sinu ees on juba toredaks traditsiooniks saanud Keskkonnaameti erileht Kroonleht, mis on suunatud meie klientidele, koostööpartneritele ning kõikidele loodus- ja keskkonnahuvilistele lugejatele. Selles omamoodi aastaraamatus on traditsioonilised aruanded asendatud lugejasõbralike ja üldharivate lugudega.

Sel aastal seikleme koos lugejaga Eestimaa 58. laiuskraadil, tutvustades sellele laiuskraadile jäävaid haruldasemaid ja kauneimaid objekte.  Lisaks tutvustame mitmeid Keskkonnaameti tehtud või tegemisel olevaid projekte ja eesootavaid väljakutseid. Eesmärgiga säilitada optimaalset seisundit, mis oleks hea nii elusloodusele, keskkonnale kui ka kohalikele elanikele, soovime kaasata parima võimaliku lahenduse leidmisse ka teid, kallid lugejad. Loodame, et meie erileht pakub huvitavat lugemist ja inspiratsiooni uute teadmiste näol.

Kroonlehe paberversioon ilmus 6. oktoobril 2015 Eesti Päevalehe vahel ja avaneb lugemiseks SIIT. (1.99 MB, PDF) Kroonlehe digilehte saab lugeda SIIT.

Venekeelne Kroonleht on leitav SIIT. (2.09 MB, PDF)

Mõnusat lugemist!

Sille Ader, Kroonlehe toimetaja

Varasemad Kroonlehed

Esimest korda ilmus Keskkonnaameti aastaraamatuna välja antud erileht Kroonleht 28. juunil 2013 Eesti Päevalehe vahel, samuti on meie esimene Kroonleht mõnusati sirvitav aadressil www.issuu.com/keskkonnaamet. Ajalehe eesmärgiks on minna lähemale igas vanuses looduse- ja keskkonnahuvilisele. Esimese Kroonlehe toimetaja oli Irmeli Karja.

2014. aasta Kroonleht tutvustas Keskkonnaameti tegevusi, rännates koos lugejaga Eestimaa 59. laiuskraadil. Selle juhuslikult valitud laiuskraadi jooksul kaardistasime kõik teele ette jäävad objektid ja põnevad teemad ning näitasime, kuidas Keskkonnaamet puutub oma igapäevatöös kokku väga erinevate keskkonnaküsimustega praktiliselt igas Eestimaa paigas. Kroonlehe paberversioon avaneb lugemiseks SIIT. 2014. aasta venekeelset Kroonlehte saab lugeda SIIT. Erilehe toimetaja oli Annika Remmel.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.