Sa oled siin

Eesti Keskkonnaamet ja Soome Kiirguskeskus sõlmisid kiirgusalase koostööleppe

Koostööleppe kirjutasid alla Keskkonnaameti peadirektor Riho Kuppart ja Soome Kiirguskeskuse peadirektor Petteri Tiippana. Foto: Elo Ilkka
Koostööleppe kirjutasid alla Keskkonnaameti peadirektor Riho Kuppart ja Soome Kiirguskeskuse peadirektor Petteri Tiippana. Foto: Elo Ilkka

Täna sõlmisid Keskkonnaamet ja Soome Kiirguskeskus (STUK) vastastikuse mõistmise memorandumi, mille eesmärgiks on omavahelise koostöö edendamine eelkõige tuuma- ja kiirgusalase teabe ning hädaolukordade lahendamise valdkonnas.

Memorandumi sõlmimine tähendab muuhulgas Eesti ja Soome kiirgusvaldkonna asutuste koostööd kiirgusseire, oskusteabe, tuumarajatiste kohta tehtavate otsuste, ühisõppuste korraldamise, õigusloome ja igasuguse oskusteabe vahetamise osas.

Koostööleppe kirjutasid alla Keskkonnaameti peadirektor Riho Kuppart ja Soome Kiirguskeskuse peadirektor Petteri Tiippana.

„Koostöö kahe asutuse vahel on olnud senini samuti sisuline ja tihe. Nüüd sõlmime esmakordselt konkreetse leppe, millest edaspidises töös lähtuda. Kokkulepped lihtsustavad ja aitavad vastastiku kindlasti paremini korraldada Eesti ja Soome kiirgusvaldkonnas toimuvat. Tavakodaniku jaoks tähendab see seda, et suudame üheskoos pakkuda turvalisemat keskkonda,“ lausus Keskkonnaameti peadirektor Riho Kuppart.

Petteri Tiippana tõdes, et kiirgus- ja tuumaohutuse seisukohast on koostöö naabermaadega väga tähtis. Ta märkis, et selline koostöö muutub eriti oluliseks võimalikes hädaolukordades, kui on vaja kiiret tegutsemist inimeste ja keskkonna kaitseks. „Toimiva koostöö korral võime olla kindlad, et naabermaades vastuvõetavad otsused põhinevad ühtedel ja samadel ohuhinnangutel,“ ütles peadirektor Petteri Tiippana.

Lisainfo:
Ilmar Puskar
Keskkonnaameti kiirgusosakonna juhataja
e-post: ilmar.puskar@keskkonnaamet.ee
telefon: 5266 477

Sille Ader
Keskkonnaameti pressiesindaja
e-post: sille.ader@keskkonnaamet.ee
telefon: 5745 0332

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.