Sa oled siin

Ida-Virumaal raiuti lendorava püsielupaigas metsa serva

Lendorav kuulub Eestis I kaitsekategooriasse ning teda esineb Euroopa Liidu riikidest vaid Soomes ja Eestis. Foto: harum.koh
Lendorav kuulub Eestis I kaitsekategooriasse ning teda esineb Euroopa Liidu riikidest vaid Soomes ja Eestis. Foto: harum.koh

Keskkonnaameti spetsialist tuvastas täna hommikul Roogendiku lendorava püsielupaigas raietegevuse. Pesapuude grupp koos haavapuudega on püsielupaigas alles, kuid raiutud on sihtkaitsevööndis mändi ja kaske, mis on vajalikud liikumiskoridorina.

Raietegevus on peatatud, hinnanguliselt on raiutud 15 meetrise veeruna metsa servast.

Kohapeal käinud lendorava ekspert Uudo Timmi sõnul ei ole kahju suur, kuna raie tagajärjel tekkinud koridor on lendoravale ületatav ning ühendus pesametsaga säilinud. Raie peatati õigel ajal.

Praeguseks on teada, et raietegevus toimus enne püsielupaiga moodustamist välja antud metsateatise alusel. Keskkonnaamet kontrollib uuesti üle kõik püsielupaigaga seotud varem väljastatud metsateatised. Keskkonnainspektsioon selgitab asjaolusid ning hindab keskkonnale tekitatud kahju.

Üldjuhul on sihtkaitsevööndis keelatud majandustegevus, kuid valitseja nõusolekul on lubatud metsakoosluse kujundamine vastavalt kaitse eesmärgile ja kujundusraiele.

Lisainfo:
Leelo Kukk
Keskkonnaameti peadirektori asetäitja
e-post: leelo.kukk@keskkonnaamet.ee
telefon: 5559 7705

Teate edastas:
Sille Ader
Keskkonnaameti pressiesindaja
e-post: sille.ader@keskkonnaamet.ee
telefon: 5745 0332

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.