Sa oled siin

Järgmise aasta kalastuskaardi taotlusi saab esitada detsembrikuu algusest

Kalapüük paadist Matsalu lahel.
Kalapüük Matsalu lahel. Foto: Aimar Rakko

Kalastuskaardi taotlusi 2021. aastaks saab esitada alates teisipäevast, 1. detsembrist 2020. Kalastajal tuleb enne uue taotluse esitamist veenduda, et eelnevate lubade püügiaruanded on esitatud.

Paberkandjal taotlusi saab Keskkonnaameti spetsialistidele otse üle anda vaid detsembrikuu esimesel päeval vahemikus kell 9–10 ameti kontoris. Paikades, kus kliente on rohkem, võetakse taotlusi vastu kontori parklas olevas autos. Hiljem saab täidetud taotlused jätta kontori postkasti või osta kalastuskaardi internetist aadressil pilet.ee. Teave selle kohta on ameti kodulehel ja kontorite välisustel.

„Taotlust paberkandjal meie kontori juures esitades palume kanda maski ja hoida teistega kahemeetrist distantsi. See on oluline, et hoida klientide ja töötajate tervist,“ ütles Keskkonnaameti klienditeeninduse juht Meelika Tamberg. „Kuna enamik kalastuskaarte antakse nüüd nädalaks, peaks neid jaguma rohkematele huvilistele.“

Kontor Vastuvõtmise koht Lisateave
Haapsalu Kontoris 523 4410
Jõgeva Kontoris 5366 2619
Jõhvi Kontoris 5300 4038
Kuressaare Parklas olevas autos 523 4410
Kärdla Parklas olevas autos 523 4410
Pärnu Kontoris 523 4410
Rakvere Parklas olevas autos 5300 4038
Rapla Parklas olevas autos 5300 4038
Räpina Parklas olevas autos 5366 2619
Tallinn (Viljandi mnt) Parklas olevas autos 5300 4038
Tartu Parklas olevas autos 5366 2619
Valga Kontoris 5366 2619
Viljandi Parklas olevas autos 5366 2619
Võru Parklas olevas autos 5366 2619

Palmses, Penijõel, Türil, Otepääl ja Tallinnas Narva maanteel taotlusi vastu ei võeta.

Soovitatav on taotlus eelnevalt kodus ära täita. Taotluste blanketid saab alla laadida Keskkonnaameti kodulehelt või küsida eelneval kokkuleppel lähimast Keskkonnaameti kontorist. „Näiteks Tartu, Räpina, Jõgeva, Pärnu ja Jõhvi kontorites on taotlused juba trükitud kujul kõigile kättesaadavad. Kalastuskaarti saab mugavalt taotleda ka internetis aadressil www.pilet.ee,“ nentis Meelika Tamberg.

Taotluse võib Keskkonnaametile saata ka postiga või digiallkirjastatult e-kirja teel. „Sel juhul tuleb arvestada, et taotluse esitamise tähtajaks loetakse selle Keskkonnaameti dokumendiregistris registreerimise kuupäeva ja kellaaega. Registreerimise aeg on saatmise ajast kindlasti hilisem,“ sõnas Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko.

Kalastuskaardid annab Keskkonnaamet taotluste laekumise ajalises järjekorras. Lubade hulk on veekoguti piiratud.

Enne kalastuskaardi taotlemist tuleb kindlasti üle vaadata, et kohustuslik püügiaruanne oleks esitatud. „Kui aruanne on esitamata, ei saa uut kalastuskaarti taotleda. Lihtsaim viis võlgnevuse kontrollimiseks on teha seda pilet.ee keskkonnas,“ rääkis Aimar Rakko. Vajadusel võib aruande esitamise kohta uurida ka Keskkonnaameti vee-elustiku spetsialistidelt. Kalastuskaardi taotlemise ja püügiaruande esitamise kohta saab täpsemalt lugeda Keskkonnaameti kodulehelt.

2021. aastal saab merele, siseveekogudele ja Võrtsjärvele osta võrgupüügiks ainult nädalasi kalastuskaarte. Kuuajased võrguload jäävad esialgu kehtima vaid Peipsi, Pihkva ja Lämmijärvele.

  • Kalastuskaarti on vaja nakkevõrguga, õngejadaga, vähinataga, vähimõrraga, kadiskaga, liiviga või kuuritsaga püüdmiseks. Samuti on see nõutud kalastamisel õngpüünistega Endla ja Silma looduskaitsealal, Matsalu rahvuspargis ja mõnedel lõheliste jõgedel spinningu ja lendõngega püüdmiseks. Silma looduskaitsealale saab luba taotleda vaid internetist.
  • Ajutiste püügikitsenduste, harrastuspüügiõiguse tasu ja püügivahendite piirarvu kohta harrastuskalapüügil 2021. aastal saab pikemalt lugeda vastavast määrusest Riigi Teatajas.
  • Vähipüügiks väljastab Keskkonnaamet püügilube alates 1. juulist 2021.

Lisateave:
Aimar Rakko
Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja
aimar.rakko@keskkonnaamet.ee
5306 9104

Andri Küüts
Keskkonnaameti avalike suhete nõunik
andri.kuuts@keskkonnaamet.ee
5745 0332

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.