Sa oled siin

Keskkonnaamet aitab eriolukorras inimesi teavitada

Keskkonnaameti droon aitab PPA-l teavitada inimesi.
Keskkonnaameti droon aitab PPA-l teavitada inimesi. Foto: Janar Aleksandrov

Riigis kehtestatud eriolukorras teeb Keskkonnaamet koostööd teiste riigiasutustega, et teave liikumispiirangute kohta jõuaks võimalikult paljude Eesti inimesteni.

Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna töötajad viivad oma kodukandi loodusradadele ja puhkealadele koostöös Riigikantseleiga valminud plakateid soovitustega, kuidas hoiduda koroonaviirusest looduses liikudes. Lisaks meile löövad plakatite jagamise algatuses kaasa ka Riigimetsa Majandamise Keskus, Keskkonnainspektsioon ning kohalikud omavalitsused.

Keskkonnaameti droonijuhid teevad koostööd ka Politsei- ja Piirivalveameti ning Keskkonnainspektsiooniga, et droonide abil tuvastada inimeste kogunemisi. Droonide kõlaritest kostuvad politseiametnike salvestatud suunised, millega palutakse inimestel järgida vabas õhus liikumisele kehtestatud piiranguid. Droonimeeskonna tegevust koordineeriv looduskasutuse spetsialist Janar Aleksandrov ütles, et lennud on juba toimunud nii Saaremaal kui ka Lõuna-Eestis, näiteks Taevaskojas. "Inimesed on siiski üsna tähelepanelikud ja saavad aru, et praegused liikumispiirangud on meile kõikidele vajalikud," ütles Aleksandrov. 

Vaata droonidega patrullimise uudist Kuressaarest Saarte Hääle videoloost.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.