Sa oled siin

Soomaalased kutsuvad kohvikutepäeval külla ja kontserdile!

Soomaa rahvuspargi ühepuupaatide ilusõit 2018. aastal, Soomaa 25. sünnipäeval. Foto: Sandra Urvak
Soomaa rahvuspargi ühepuupaatide ilusõit 2018. aastal, Soomaa 25. sünnipäeval. Foto: Sandra Urvak

Pühapäeval, 2. juunil avaneb harukordne võimalus piiluda soomaalaste külakohvikutesse, tutvuda Soomaa kultuuripärandiga, sõita ühepuulootsikuga ja nautida Mick Pedaja ning Angeelia kontserti.

Tänavu 26. sünnipäeva tähistav Soomaa rahvuspark ootab külalisi 2. juunil alates kella 11-st, mil avatakse omanäolised kohvikud Riisa meiereis Riisa külas, Käära talus Sandra külas, Soomaa noorte juures Tõramaa külastuskeskuse hoovis ning Tipu looduskoolis. Kõik kohvikud pakuvad lisaks maitsvale söögi- ja joogipoolisele ka kohalikku kultuuripärandit ja elulaadi tutvustavaid tegevusi. Näiteks saab osaleda puust meisterdamise ja vee-elustiku õpitubades, vaadata Soomaa fotonäituseid ning kuulata Tarmo Evestuse põnevaid lugusid aasta linnust öösorrist ja teistest öölindudest. Kõrva paitab Mick Pedaja ja Angeelia kontsert ning veidike närvikõdi toob lootsikusõit.

„Tänavune aasta on meie jaoks eriline, kuna Eesti Haabjaseltsi eestvedamisel koostöös Keskkonnaameti ja teiste partneritega teeme ettevalmistusi Soomaa haabjakultuuri kandmiseks UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja. See on meie jaoks oluline märgis, sest toob esile ühepuupaadikultuuri kui nähtuse ning aitab sel elus püsida. Nii ongi lootsikud sel aastal eriti suure tähelepanu all. Pühapäeval saab paati uudistada Tõramaa kohvikus ning haabjaga vee peal sõitmist proovida Riisa külas. Lootsikusõit on erakordne elamus, mida vähesed on kogenud, nii et tasub tulla ja lasta end võluda meie unikaalsel haabjakultuuril,“ lausus Sandra Urvak, Keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist.

Üritust korraldab Keskkonnaamet koos Soomaa kohaliku kogukonnaga, ettevõtmist toetab SA KIK. Lisainfo ja päevakava on leitavad Soomaa rahvuspargi kodulehelt https://www.kaitsealad.ee/est/0206-soomaa-kohvikute-paev-soomaalastele-k....

Lisainfo:
Sandra Urvak
Keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist
e-post: sandra.urvak@keskkonnaamet.ee
telefon: 5527 726

Sille Ader
Keskkonnaameti pressiesindaja
e-post: sille.ader@keskkonnaamet.ee
telefon: 5745 0332

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.