Sa oled siin

Uue kalastuskaardi eelduseks on esitatud püügiaruanne

Kes püügiaruannet ei esita, see kala püüda ei saa. Pildil ripuvad seinal suitsukalad. Foto: Aimar Rakko
Kes püügiaruannet ei esita, see kala püüda ei saa. Foto: Aimar Rakko

Keskkonnaministeeriumi ja Keskkonnaameti pressiteade

Tuletame kalastajaile meelde, et püügi kohta tuleb esitada aruanne. Kuni see on tegemata, uut kalastuskaarti ei saa.

„Püügiandmete esitamisega panustavad kalastajad suurelt meie kalavarude seisundi hindamisesse, samuti jaotatakse nende andmete alusel püügivõimalusi,“ ütles keskkonnaminister Rene Kokk ning lisas: „Eelmisel aastal anti välja ligikaudu 22 000 kalastuskaarti, millest 19 000 kohta esitati püügiandmed, 3000 puhul mitte".

Võrreldes eelmise aastaga on seis pisut paranenud, kuid olenemata sellest on esitamata aruannete hulk suur.

Püügiaruanne tuleb esitada ka sellisel juhul, kui kalale ei jõutud või kui saak jäi saamata. Üks kuu kehtiva kalastuskaardi puhul tuleb aruanne esitada viie päeva jooksul pärast kalastuskaardi kehtivuse lõppu. Kauem kui kuu kehtivate kalastuskaartide kohta tuleb aruanne esitada igas kuus, mitte ainult korra kalastuskaardi kehtivuse lõppedes.

Püügiaruannet saab esitada mitut moodi: elektroonselt www.pilet.ee veebilehel, postiga või Keskkonnaametis kohapeal. Aruande esitamise kohta saab lähemalt lugeda Keskkonnaameti kodulehelt https://www.keskkonnaamet.ee/et/eesmargid-tegevused/kalastamine/puugiand....

„Keskkonnaamet soovitab aruande esitada elektroonselt pilet.ee lehel – see on kõige kiirem ja mugavam võimalus. Lisaks saab sealt ülevaate, milliste kalastuskaartide kohta on aruanded veel esitamata ning samast keskkonnast on hiljem hea taotleda ka uut luba,“ lausus Aimar Rakko, Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja.

Selleks, et saaksime kalastajatele saata meeldetuletuse aruande esitamise kohta, on vaja, et kalastajad hoiaksid www.pilet.ee keskkonnas oma kasutajaprofiilis olevad isikuandmed ajakohased ning vajadusel uuendaksid neid.

Lisainfo:
Kadri Kauksi
Keskkonnaministeeriumi avalike suhete peaspetsialist
53303448

Sille Ader
Keskkonnaameti avalike suhete nõunik
sille.ader@keskkonnaamet.ee
5745 0332

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.