Sa oled siin

Venemaa raketiõnnetusest ei ole radioaktiivseid aineid Eestisse kandunud

Narva Jõesuu kiirgusseirefilterjaam. Uko Rand
Narva Jõesuu kiirgusseirefilterjaam. Pildistas Uko Rand.

Keskkonnaamet on analüüsinud meie seirevõrgu Harku, Narva-Jõesuu ja Tõravere õhufilterjaamade viimase nädala andmeid. Mingeid kõrvalekaldeid tavapärasest olukorrast ei ole leitud. Keskkonnaameti filterjaamad on suutelised avastama üliväikeseid radioaktiivsete isotoopide koguseid, mis meie välisõhus on. Lisaks mõõdetakse ööpäevaringselt kümneminutilise intervalliga gammakiirguse taset viieteistkümnes automaatseirejaamas üle Eesti. Ka kiirgustasemes ei ole midagi tavapärasest erinevat täheldatud

Venemaal Severodvinski lähistel 8. augustil toimunud juhtumis väidetavalt keskkonda pääsenud radioaktiivne aine pole Eestisse jõudnud. Juhtumikoht asub Eesti riigipiirist rohkem kui 800 km kaugusel kirdes ning valdavalt on juhtumi ajal puhunud põhjakaarte tuuled. Sellist kaugust ja tuule suundi arvesse võttes polnud tõenäoline, et Eestisse oleks radioaktiivse aine osakesi jõudnud.

Eestis puudub inimestele vähimgi oht sündmusest.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.