Sa oled siin

Vabariigi valitsus kinnitas Kesknõmme looduskaitseala kaitse-eeskirja

Eesti Vabariigi valitsus kinnitas 14.11.2019 määrusega nr 90 Kesknõmme looduskaitseala kaitse-eeskirja muutmise. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 19.11.2019, 9 ning see jõustub 29.11.2019. Määruse, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Kaitseala asub Saare maakonnas Saaremaa vallas Kehila, Sepise ja Veeremäe külas. Väiksem osa praegusest kaitsealast võeti kaitse alla juba 1965. aastal. Muudetakse 2005. aastal kinnitatud kaitseala piire ja kaitsekorda. Kesknõmme looduskaitseala olulisus seisneb eelkõige loodusdirektiivi metsa- ja sooelupaigatüüpide ning sealsete haruldaste taimeliikide: harilik jugapuu, harilik luuderohi ja tuhkpihlakas ning haruldase linnuliigi kassikaku ja ohustatud linnuliigi kanakulli kaitse vajaduses. Lisaks on looduskaitseala oluline samblikuliigi sire varjusambliku ja metsavajakute kaitseks. Kaitseala pindala suureneb kokku 142,5 ha riigimaa arvelt.

Kaitseala põhieesmärk on kaitsta metsa- ja sookoosluste elustiku mitmekesisust, kaitsealuseid liike ning laane-, salu- ja soovikumetsi ja neile metsadele iseloomuliku elustiku mitmekesisust.

Küsimuste tekkimisel või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Gunnar Raun (tel 5688 7157, e- post gunnar.raun@keskkonnaamet.ee).

Kesknõmme looduskaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida.

Materjalid:
Kaitse-eeskiri (PDF)
Seletuskiri (PDF)
Kaart (JPG)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.