Sa oled siin

Vabariigi valitsus kinnitas Koorunõmme looduskaitseala kaitse-eeskirja

Eesti Vabariigi valitsus kinnitas 19.12.2019 määrusega nr 109 Koorunõmme looduskaitseala kaitse-eeskirja muutmise. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 31.12.2019, 3 ning see jõustub 10.01.2020. Määruse, seletuskirja ja kaartidega saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Kaitseala asub Saare maakonnas Saaremaa vallas Vanakubja, Merise ja Rahtla külas. Koorunõmme looduskaitseala on olnud kaitse all alates 3. aprillist 1965. a, kui Kingissepa Rajooni RSN Täitevkomitee tegi otsuse nr 32, millega võeti kohaliku kaitse alla Maapere rauna kaitseala. Muudetakse 5. mail 2004. aastal kinnitatud kaitseala piire, kaitse-eesmärke ja kaitsekorda. Koorunõmme looduskaitseala peamine kaitse-eesmärk on kaitsta märgalasid, järvi, metsakooslusi, poollooduslikke kooslusi, pankrannikut, kaitsealuseid liike ja nende elupaiku. 

Küsimuste tekkimisel või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo kaitse planeerimise spetsialist Mirjam Vaan, tel 472 4729 või 56858391, e-post mirjam.vaan@keskkonnaamet.ee.

Koorunõmme looduskaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida.

Materjalid:
Kaitse-eeskiri  (94.36 KB, PDF)
Seletuskiri (791.09 KB, PDF)
Kaitseala kaart  (1.53 MB, PDF)
Hoiuala kaart (3.41 MB, PDF)

Foto: Gunnar Raun

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.