Sa oled siin

Vabariigi valitsus kinnitas Lindi looduskaitseala kaitse-eeskirja

Eesti Vabariigi Valitsus kinnitas 12.09.2019. a määrusega nr 80 Lindi looduskaitseala kaitse-eeskirja. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 17.09.2019, 5 ning see jõustub 27.09.2019. Kinnitatud kaitse-eeskirja, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja veebilehe vahendusel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Kaitseala asub Pärnu maakonnas Pärnu linnas, Kõima, Marksa, Lindi, Kõpu, Kavaru ja Päraküla külas. Lindi soo on olnud kaitse all alates 1981 aastast, Lindi looduskaitseala moodustati 1999 aastal. Kinnitatud määrusega liideti Lindi looduskaitsealale Lindi hoiuala ja Lindi merikotka püsielupaik ning kehtestati alale ühtne kaitsekord. Muudatuse eesmärgiks oli tagada paremini Lindi soo ja seda ümbritsevate metsakoosluste ning kaitsealuste liikide ja nende elupaikade kaitse.

Kaitse-eeskirjaga seoses tekkivate küsimuste või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks palun võtke ühendust Keskkonnaametiga, kus kõnealuse kaitse-eeskirja kontaktisikuks on kaitse planeerimise büroo kaitse planeerimise spetsialist Kirsi Loide (telefon 447 7375, e-post kirsi.loide@keskkonnaamet.ee). 

Lindi looduskaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, oma soode ja vanade metsade poolest, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida.

Materjalid:
Kaitse-eeskiri (93.3 KB, PDF)
Seletuskiri (13.16 MB, PDF)
Kaart (1.07 MB, PDF)
 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.