Sa oled siin

Vabariigi valitsus kinnitas Nehatu looduskaitseala kaitse-eeskirja

Eesti Vabariigi valitsus muutis 01.08.2019 määrusega nr 71 Nehatu looduskaitseala kaitse-eeskirja. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 06.08.2019, 4 ning see jõustub 16.08.2019. Määruse, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Kaitseala asub Pärnu maakonnas Lääneranna vallas Hõbesalu, Muriste, Nehatu, Paatsalu, Pivarootsi ja Rame külas. Muudetakse 2001. aastal kinnitatud kaitseala piire ja kaitsekorda. Kaitseala põhieesmärk on kaitsta eluslooduse mitmekesisust, rannikulõukaid, Nehatu sood,  jäänukjärvi, looduslikke ja poollooduslikke kooslusi, vee- ja rannikulinnustiku pesitsus-, sulgimis- ja toitumisalasid ning rändepeatuspaiku, kaitsealuseid liike ning laane-, salu- ja soovikumetsi ja neile metsadele iseloomuliku elustiku mitmekesisust. 

Küsimuste tekkimisel või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo juhtivspetsialist Nele Saluveer (tel 4477382, e- post nele.saluveer@keskkonnaamet.ee).

Nehatu looduskaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida.

Materjalid:
Kaitse-eeskiri (98.62 KB, PDF)
Seletuskiri (622.11 KB, PDF)
Kaitseala kaart (1.75 MB, PDF)
Väinamere hoiuala kaart (5.23 MB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.