Sa oled siin

Vabariigi valitsus kinnitas Paope looduskaitseala kaitse-eeskirja

Vabariigi Valitsus kinnitas 12.12.2019 määrusega nr 106 Paope looduskaitseala kaitse-eeskirja muutmise. Uus kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 17.12.2019, 8 ning see jõustub 27.12.2019. Määruse, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel (https://www.riigiteataja.ee/akt/117122019008) ja siinse teate allosas.

Kaitseala asub Hiiu maakonnas Hiiumaa vallas Kõrgessaare osavallas Kõrgessaare alevikus ning Paope, Jõeranna, Otste, Lauka, Napi, Isabella ja Heiste külas. Muudeti 2006. aastal kaitse alla võetud kaitseala piire ja kaitsekorda. Paope looduskaitseala olulisus seisneb eelkõige loodusdirektiivi ranniku-, poollooduslike, metsa- ja sooelupaigatüüpide ning sealsete haruldaste liikide (euroopa naarits, roheline hiidkupar, niidurüdi), tüüpiliste linnuliikide (liivatüll, jõgitiir, punajalg-tilder) ja rändlinnuliigi valgepõsk-lagle kaitse vajaduses. Kaitseala pindala väheneb 0,2 ha võrra.
Kaitseala eesmärk on kaitsta ranniku- ja mereökosüsteemide, niidu-, metsa- ja mageveekoosluste elustiku mitmekesisust.

Küsimuste tekkimisel või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Andres Miller (tel 5648 0567, e- post andres.miller@keskkonnaamet.ee).

Paope looduskaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida.

Materjalid:
kaitse-eeskiri (91.21 KB, PDF)
seletuskiri (569.8 KB, PDF)
kaart (889.08 KB, PDF)
 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.