Sa oled siin

Vabariigi valitsus kinnitas Tupenurme maastikukaitseala moodustamise ja kaitse-eeskirja

Eesti Vabariigi valitsus kinnitas 12.12.2019 määrusega nr 105 Tupenurme maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmise. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 17.12.2019, 7 ning see jõustub 27.12.2019. Määruse, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Kaitseala asub Saare maakonnas Muhu vallas Tupenurme ja Lepiku külas. Kaitseala territoorium on olnud kaitse all alates 1959. aastast. Muudetakse olemasoleva maastikulise üksikobjekti Tupenurme panga kaitsekorda, kaitstava loodusobjekti tüüp maastikukaitsealaks, kaitse-eesmärke, korrigeeritakse kaitseala piiri ja koostatakse kaitse-eeskiri. Tupenurme maastikukaitseala olulisus seisneb eelkõige Tupenurme pangas, maastikus ja elustiku mitmekesisuses ning sealsete haruldaste liikide: müür-raunjalg, pruun raunjalg ja harilik lohksamblik kaitse vajaduses. Kaitseala pindala väheneb ligikaudu 2 ha.

Küsimuste tekkimisel või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo kaitse planeerimise spetsialist Kadri Paomees (telefon 5343 6313, e-post kadri.paomees@keskkonnaamet.ee).

Tupenurme maastikukaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida.

Materjalid:
Kaitse-eeskiri (79.9 KB, PDF)
Seletuskiri (402.66 KB, PDF)
Kaart (1.2 MB, PDF)
 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.